BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ege Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Kuşadası Keyifli Bir Tatil Yeri

Kuşadası Keyifli Bir Tatil Yeri

tatilci tatilci -
318 0

Kuşadası, Aydın ilimize bağlı yabancı turistlerin ve özellikle Fransızların çok sevdiği bir tatil yöresidir. Harika plajları ile siz de tatilinize doyamayacaksınız. Kuşadası deniz, kum, eğlencenin dışında binlerce yıl eskilerden izler taşıyan ve birçok kültürün yaşamış olduğu bir coğrafya olduğu için eskilerden çok izleri olan bir tatil yöremizidir. Bu yüzden kuşadasına tatile geldiyseniz iyi bir program yaparak hem denize kuma doymalı hem de tarihi yerleri gezmelisiniz. Kuşadası’nda nefis plajlar harika büyük oteller bulunmaktadır. İsterseniz günlük kiralanan evlerde de tatilinizi geçirebilirsiniz.

Kuşadası Keyifli Bir Tatil Yeri

Kuşadası’na geldiğiniz zaman ilk başta Kuşadası milli parkına gitmelisiniz. Denizin dibini tam kenardan bile görebileceğiniz pırıl pırıl bir denize sahip olan milli park 1960’lı yıllardan beri Kuşadası’nda turistlere hizmet vermektedir. Kuşadası’nın en bilinen yerlerinden biri olan Güvercinada Kalesini mutlaka gezmeli ve görmelisiniz. Magnesia antik kenti Kuşadasına yakın ve tarihin dokularını bulacağınız çok özel bir yer olma özelliği ile turistleri büyülemektedir. Magnesia’ya Aydın – Kuşadası karayolu üzerinde Germencik sapağından dönerek ulaşabilirsiniz. Zeus mağarası Kuşadası’nın bilinen özel mağaraları arasındadır. Buraya geldiğiniz zaman mağaranın içinde mutlaka yüzmelisiniz. Efes Harabeleri de Kuşadası’na gelen turistlerin görmeden ayrılmadığı tarihi yerler arasındadır. 3000 yıllık bir geçmişi gözlerinizin önüne seren Efes harabelerini görüp, gezip fotoğraflamadan Kuşadası’ndan asla ayrılmayın.

Kuşadası sabahlara kadar süren gece hayatı ile meşhurdur. Ünlü Barlar Sokağı, daracık sokaklar üzerine kurulmuş olan barlar ile dünyaca ünlü hale gelmiş bulunmaktadır.

Kuşadası Plajları

Tatilinize mavi bayraklı plajlarda denize girerek ipek gibi kumlarda güneşin tadını çıkararak doyabilirsiniz. Kuşadası yazı sıcacık güneş ile sizlere ev sahipliği yapan bir yöremiz olmaktadır. Bu bölgede büyüklü küçüklü birçok beğeneceğiniz otel bulunmaktadır. Merkezde bulunan Kadınlar Denizi Plajı da Kuşadasına gelen turistlerin sıklıkla gittiği plajlar arasında yer almaktadır. Davutlar plajı nesli tükenmekte olan carette caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı bir plajdır. Kuşadası merkezdeki Halk Plajı, Kuşadası Yeşil Plajı, Kuşadası Yılancı Burnu Plajı, Kuşadası Güvercin ada, Kuştur Plajı, Pamucak Plajı denizin keyfini çıkarabileceğiniz başlıca Kuşadası plajlarıdır.

Tatil için en ideal yerlerden biri olan Kuşadası size hiç unutamayacağınız bir deneyim yaşatacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir