BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Volvo Nerenin Malı | Volvo Hangi Ülkenin |Volvo Kurucusu Kim

Volvo Nerenin Malı | Volvo Hangi Ülkenin |Volvo Kurucusu Kim

muktesid muktesid -
4071 0
volvo-nerenin-mali-1
Volvo Nerenin Mali
Volvo Nerenin Malı ?

Günümüzde sağlamlığıyla gündeme gelen araçlardan Volvo hakkında bir makale yazdık. Bu makalede “Volvo nerenin malıVolvo Kurucusu kimdirVolvo hangi ülkeninVolvo Ne zaman kuruldu? Gibi soruların cevabını bulabileceksiniz.

Volvo Nerenin ve Hangi Ülkenin Arabası?

Dünyanın en sağlam ve en dayanıklı markası olarak anılan Volvo, önde gelen tır, otomobil, otobüs, iş makinesi, endüstriyel motor ve deniz motoru üretimi yapan İsveçli bir firmadır.

VOLVO Çin’lilere mi satıldı?
Bu konuya açıklık getirmek için öncelikle Volvo’nun birkaç farklı üretimde uzmanlaştığını söylememiz gerekiyor. Volvo Motors 1999 yılında Ford Motor Company’ye satıldı. Ardından Ford bu firmayı 2010 yılında Çinli firma Geely’ye sattı. Bundan sonra yalnızca binek araba ve SUV üretimine başladı. Üretim kuruluşları ise Göteborg (İsveç), Ghent (Belçika), Chongqing (Çin) ve Chengdu’da (Çin) bulunuyor.

İskandinav araba markaları arasında öne çıkan isim olan Volvo dışında bu alanda bir marka dünyaya mâl olmuş değil. Ayrıca Mercedes firmasının üretim fabrikalarından biri de İskandinavya’nın güzel ülkelerinden Finlandiya’da yer alıyor.

Web Site: https://www.volvocars.com

Volvo Kurucusu Kimdir? Volvo’nun Kuruluş Tarihçesi

Volvo’nun kuruluşu yaklaşık 100 yıl öncesine uzanmaktadır. 1927 yılında İsveç’in Göteborg ilçesinde, Volvo’nun kurucuları olan Gabrielson Assar ve Gustav Larson tarafından bilya üretimine başlayan Volvo, ilk yılında 297 adet araba üretimi yapmıştır. 1930 yılında ise 600’ün üzerinde araç üretim satmıştır.

Zamanla alanını genişleten Volvo, ünlü iş makineleri ve kamyonlarına ek olarak, Pentaverken şirketini bünyesine katarak 1935’den itibaren deniz motorları üretimine başlamıştır.

Volvo Ne demek? Volvo Logosunun Anlamı Nedir?

Latince bir kelime Volvo‘nun İngilizce karşılığı “I roll”, Türkçe karşılığı ise “Yuvarlanıyorum” anlamına gelmektedir. Google çeviri üzerinden kendiniz de kelime anlamını görebilirsiniz.

volvo logo
Volvo Logo

Volvo logosu’nun anlamı ise demir metalini ifade etmektedir. Buradaki amaç hem İsveç çeliğinin sağlamlığını hem de Volvo’nun sağlamlığı ve gücünü vurgulamaktır.

Hangi Araba Markası Hangi Ülkede Üretiliyor?

Bir dünya devi olan Mercedes-benz, Mercedes hangi ülkenin araba markası dendiğinde verilecek tek cevap vardır: Almanya. Ancak Mercedes hangi ülkelerde üretiliyor derseniz Almanya’nın yanı sıra onlarca ülke sayılabilir. Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Cezayir, Çin, Endonezya, Finlandiya, Güney Afrika, İngiltere, Kanada, Malezya, Meksika, Tayland, Vietnam bu ülkelerden bazıları. Peki Volvo nerenin malı?

Her geçen yıl insanların gereksinimleri artıyor, teknoloji devleri de bu gereksinimlere yetişmek için pek fazla yeni çözüm geliştiriyor. Otomobil sektöründeki çözümleri de bu alanda değerlendirmek lazım…. Dünya üzerinde bulunan onlarca araba markası her yıl kullanıcıların isteklerini karşılamak için milyonlarca araç meydana getiriyorlar. Ancak bunu yaparken hem maliyeti düşürmek hem de isteğe yetişebilmek adına sadece markanın doğduğu ülkede değil, farklı alanda da üretim gerçekleştiriyor. Bu vaziyet yeni kurulan fabrikaların bulunduğu ülkenin çalışma ve ham madde satışına da önemli oranda yarar sağlıyor. Dolayısıyla herkes kazanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir