BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ege Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Altınoluk Tatil Rehberi

Altınoluk Tatil Rehberi

tatilci tatilci -
434 0

Altınoluk temiz hava ve güzel bir deniz arayanlar için çok özel bir tatil yeri dir. Temiz hava doğal güzellikler arayanlar için bir cennet köşesidir.

Balıkesir Türkiye’nin en kalabalık 17’nci ilidir. Güney Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in hem Marmara hem de Ege denizine kıyısı bulunmaktadır. Büyükşehir statüsünde olan Balıkesir 20 ilçeden oluşmaktadır. Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bu ilimizde bamya, kavun, börülce, zeytin, zeytinyağı, kelle peyniri gibi zirai ürünleri bunun yanı sıra daha çok yerli turizmde öne çıkan sahil kasabalarıyla meşhurdur. Ayrıca Altınoluk tail beldesi de insanların sıkça gittiği gözde mekanlar arasında yer almaktadır. Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak dikkatleri çeken Antandros Antik Kenti, Altınoluk’ta mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Altınoluk Tatil Rehberi

Bunun yanı sıra Altınoluk Görülecek Yerler arasında bir diğer yer ise Sarı Kız Tepesi‘dir. Kaz Dağları’nın en yüksek tepesi olan Zeus’un tahtı Sarıkız Tepesi, Altınoluk’un belki de en muhteşem güzellikleri arasında yer almaktadır. Edremit Körfezi’ni ve Midilli Adası’nı tepeden seyredebileceğiniz ve harika manzaralar sunan Sarıkız Tepesi’ne keyifli bir yürüyüşün ardından ulaşılmaktadır. Yine Türkiye’nin ilk köy müzesi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi‘de bu bölgemizde yer almaktadır. Burada  Orta Asya’dan göç eden Türk boylarının kendi özgü kültürleri, aletleri, giyimleri, çadırları ve halıları sergilenmektedir.

Altınoluk tatili sırasında görmeniz gereken yerler arasında bir diğer yer de Şahinderesi Kanyonu‘dur. Kazdağı’nın batı yamaçlarında bulunan bu kanyon 27 km uzunluğundadır. Ve kanyona rehber eşliğinde düzenlenen turlarla gidilebilmektedir. Altınoluk’ta bulunan ve yine mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri’dir. Kaz Dağları’nda bulunan bu iki şelale doğa keşfine çıkanların ve fotoğraf hobisi olanların vazgeçilmez iki durağıdır. Yeşil doğanın tam ortasından akan Sütüven ve Hasanboğul Şelaleleri tam bir doğa harikası olarak kendini göstermektedir. Ve tüm bu güzelliğiyle sizi kendine hayran bırakacağı da muhakkaktır.

Tüm bu doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra Altınoluk’a yakın bir mesafede bulunan Assos, Behramkale Köyü, Güre Kaplıcaları da yine gezip göreceğiniz yerler arasında yer almaktadır. Bahsetmiş olduğumuz tüm bu yerlerin merkezi olan Altınoluk her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir