BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ege Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Çeşme Tatil Rehberi

Çeşme Tatil Rehberi

tatilci tatilci -
259 0
Çeşme Tatil Rehberi

Çeşme İzmir’in batıya, denize doğru uzanan yarımadasıdır. Çeşme deniz turizmi bakımından İzmir’in en çok turist çeken ilçesidir. Çeşme bir yarımada olup iki bölümlü bir ilçedir. Çeşme ve Ilıca. Çeşme Yarımadanın en batısında bulunan daracık sokakları, eski taş evleri, renkli ve canlı çarşısı, uzun kumsallı plajları ve renkli gece hayatı ile çok cazip bir tatil beldesidir.

Çeşme Tatil Rehberi
Çeşme Tatil Rehberi

Tarih ve doğa Çeşme’de bir arada görülmektedir. Çeşme Kalesi Kervansaray’ın arka tarafında yer almaktadır. Günümüzde çok iyi durumda olan kaleyi gezebilirsiniz. Tarihi kervansaray ise günümüzde otel olarak hizmet vermektedir. Yazın en sıcak günlerinde bile Kervansarayın iç avlusu serin olmaktadır. Çeşme Kalesi’nin bir bölümünde müze bulunmaktadır bu müzede etnografik eserler sergilenmektedir.

Çeşmede eski tarihi evlerin çoğu pansiyon, cafe veya dükkan olarak hizmet vermektedir. Eski yerleşimin olduğu çarşıda değişik ürünler satan dükkanlar bulunmaktadır.

Çeşme şirin mimarisi ve doğası ile tatilcilerin çok tercih ettiği beldelerdendir. Gündüz denize girip güneşlenebileceğiniz Beach Clublar gece ise disco olmaktadır. Gece eğlenceleri ile eskiden beri ünlü olan Çeşme son yıllarda daha da çok tercih edilmektedir.

Meraklıları öğleden sonra denize girerek başladıkları günü buralarda sabaha karşı bitirmekteler.

Aya Yorgi plajı, Şifne-Büyük Liman, Paşa limanı, Çiftlikköy ve Pırlanta Plajı ve Çatazmak plajı en çok tercih edilen plajlardandır.

Çeşme pırıl pırıl denizi ve muhteşem kumsalları ile çok güzel bir tatil beldesidir. Ilıca çoğu tek katlı ve bahçeli evleri ile çok güzel bir beldedir. Ayrıca Ilıca Çeşme’nin en uzun ve güzel kumsallı plajına sahiptir. Eskiden Çeşme denilince ilk akla gelen belde Ilıca idi. Fakat günümüzde Alaçatı bu beldeden daha çok konuşulmaktadır. Alaçatı çok popüler olsa da eski Çeşme tutkunları Ilıca’dan vazgeçememekteler.

Çeşme muhteşem koyları ve beldeleri ile gezip görülmesi gereken bir tatil cennetidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir