BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Bakım
  4. »
  5. Braun Nerenin Malı | Hangi Ülkenin | Kurucu Kim

Braun Nerenin Malı | Hangi Ülkenin | Kurucu Kim

muktesid muktesid -
2277 0
Braun Nerenin Mali
Braun Nerenin Malı ?

Braun nerenin malı araması için web sitemize gelen kullanıcılarımıza özel olarak hazırlanmış bu içerik ile birlikte Braun markasına ait tüm detaylı bilgilere erişebilecek ve marka hakkında fikir edinebileceksiniz.

En çok tercih edilen markalardan olan, Braun markası 1921 yılında Max Braun tarafından kurulmuş ve bugün dünyanın en güçlü elektrikli ev aletleri üreticilerinden birisi haline gelmiştir. Ancak Braun markası pek çok kez el değiştirmiş ve bu değişimlerden herhangi bir şekilde olumsuz etkilenme yaşamamıştır. Braun hangi ülkenin markası sorusunun en net yanıtı ise Almanya olacaktır.

Frankfurt kentinde kurulan Braun, 1984 yılına kadar Max Braun adı ile kurulmuş olan şirkete aitti ancak 1984 yılında Gilette markasına satıldı. Gilette markası ise 2005 yılına kadar Braun’u başarılı bir şekilde devam ettirdikten sonra 2005 yılında Procter Gamble’a geçti. Procter Gamble Avrupa’nın en köklü holdinglerinden bir tanesidir.

Braun Markası Nerenin Malı?

Bugün araştırmayı seven pek çok kullanıcı Braun nerenin malı şeklinde arama yapmaktadır. Kullanıcılarımızın bilmesi gereken en önemli bilgilerden bir tanesi, Braun menşei olarak kesinlikle tek bir ülkenin malı değildir. Bugün Çin ve Tayland olmak üzere dünyanın pek çok yerinde üretim ve yönetim tesisleri bulunan çok uluslu bir şirkettir. Ancak Braun markasının ana merkezi hala Almanya Frankfurt’tadır.

Braun’u Kim Kurdu?

Braun’u kim kurdu? Tabii ki, Braun markasını kuran Max Braun adında bir makine mühendisidir. Max Braun bu şirketi 1921 yılında Almanya’nın Frankfurt kentinde küçük bir atölyede kurmuştur. Mühendislik atölyelerinden gerekli teknik alt yapıyı aldıktan sonra kendi şirketini kuran Max Braun, kendi atölyesinde radyo üretimi gerçekleştirmeye başlamıştır. Max Braun şirketini iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde Almanya’nın en güçlü radyo üreticisi haline getirmiş ve pek çok yatırımcının dikkatini çekmiştir.

1950’li yıllarda Braun markası çok güçlü radyoları ile ses kaydedici özelliğine sahip olan cihazlar üretmeye başlamış ve bu konuda gerçekten başarılı olmuştur. Ancak farklı bir atılım arayan şirket 1950 yılında ilk defa farklı bir üretim yapmak amacıyla bugün kullandığımız elektrikli tıraş bıçaklarını geliştirmiştir. Elektrikli tıraş bıçakları üretiminden ciddi anlamda etkilenen Gilette markası, Braun şirketinin küçük bir kısmını satın almıştır.

Kişisel Bakım Ürünleri İle Braun Markası

Braun markası bugün dünyanın en kaliteli kişisel bakım ürünleri geliştiren markası haline gelmeyi başarmıştır. Bu başarısını yılların verdiği derin mekanik ve mühendislik tecrübesi ile beraber karıştıran şirket, bugün Orta Avrupa’nın ve neredeyse Amerika kıtasının en sık tercih edilen markalarından birisi haline gelmiştir.

Tıraş makineleri, epilasyon aletleri, hem ıslak hem kuru tıraş makineleri, yüz temizleme makineleri, saç ve sakal şekillendiriciler, tüy alma makineleri, bukle maşaları, yüz epilatörleri gibi birbirinden harika pek çok kişisel bakım ürünleri geliştirmiştir.

Braun Nerenin Malı : Almanya

Braun Kurucusu : Max Braun

Ne Zaman Kuruldu : 1921

Web Sitesi : https://tr.braun.com/tr-tr

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir