BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ege Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Alaçatı’da Rüzgar Sörfü

Alaçatı’da Rüzgar Sörfü

tatilci tatilci -
241 0

Evet denizi doğası güneşi ve tatilli yöreleri ile meşhur Ege’nin ziyaretçilerinin tercih sebeplerinin içinde tabi ki rüzgar sörfü de var. Alaçatı’da rüzgar sörfü nasıl yapılır ve bunun için uygun zamanlar nelerdir onlara bakmakta yarar var. Denizde dalgalanmanın olduğu dönemlerde ki bu hava hareketlerine bağlı olarak değişir ve yaz mevsimi ve bahar mevsimlerinde olabilir.

Rüzgar nedeniyle denize giremediğinizde böyle dönemleri en çılgın şekilde değerlendirmek ve keyifli bir aktivite yaşamak için rüzgar sörfü harika bir alternatif olacaktır. Alaçatı‘da dalga boyunun iki ile beş beş buçuk metreye kadar çıkabildiği sahillerde hem amatörlerin hem de uzman su sörfçülerinin kıyıyı doldurduğu ve ortaya çok renkli görüntülerin çıktığı görülmektedir.

Alaçatıda Rüzgar Sörfü

Karasal alanda yapılan kaykay sporunu andırsa da Alaçatı’da rüzgar sörfü daha güzel ve mutlaka denemelisiniz. Bu defa girişeceğiniz deneyimin içinde hem rüzgar hem de yüzünüzü okşayıp geçen dalgaların darbeleri heyecanınıza zirve yaptıracak.

Denizin durumuna göre sakin sakin kayağınızın üzerinde ilerlerken med halinin gerçekleşmesi ve birden hareketlenmeniz ilk etapta sizi heyecanlandırsa da bu harika spora alıştıktan sonra daha fazla adrenalin için dalga boylarının daha yüksek olmasın isteyecek, ustalaştıkça yaptığınız akrobatik hareketlere siz bile inanamayacaksınız.

Windsurf için uygun kıyafetlerle hava koşullarının ani çarpmalarından daha az etkilenecek, suya alıştıktan sonra herhangi bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. Bu sporla tanışınca eve dönmek zor olacak, bir sonraki tatil döneminde en az denize girmek kadar rüzgar sörfünü de özleyeceksiniz.

Ayrıca tüm yıl tatil dönemlerini beklemek zorunda kalmayacaksınız, hafta sonlarında ve ya size uygun dönemlerde Alaçatı‘yı ziyaret edebilir ve rüzgar sörfü yaparak stresinizi atabilirsiniz. Bu işin ustaları size yardımcı oluyor. Bölgeden size lazım olan malzemeleri temin edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir