BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ege Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Her Zevke Uygun Fethiye Tatili

Her Zevke Uygun Fethiye Tatili

tatilci tatilci -
197 0

Muğla’da Fethiye tatili de dahil gezip görülecek o kadar çok yer var ki; sadece bir kez gitmek her yeri görmek için yeterli değildir. Eğer bir tercih yapmak gerekirse Fethiye mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yer olarak seçilebilir. Olağanüstü güzellikteki doğası turistleri kendine hayran bırakır. Dağ köylerindeki temiz havası sakin bir tatil isteyenlerin tercihidir. Orman içerisindeki köylerde deniz ve yeşilin eşsiz manzarasına karşı konaklamak, deniz ve güneşten faydalanmak imkanı vardır.

Fethiye tatili demek aynı zamanda Ölüdeniz‘in sakin sularında yüzmek, deniz kenarında güneşlenmek demektir. Uzun plajları vardır. Fethiye’de araba ile sahilden veya sahilden teknelerle yapılacak olan turlarla farklı koyları gezme fırsatı vardır. Hamam Koyu, Günlüklü Koyu, Katrancı Koyu, Yavansu ve Göbün Koyları, Taşkaya Koyu, Gösün koyu, Sarsala Koyu, Ayten Koyu en güzel Fethiye koylarıdır. Mavi yolculuğa çıkanların vazgeçilmez uğrak yerlerindendir. Şövalye Adası, Yassıca Adalar, Tersane Adası, Gemile Adası, Göcek Adası, Zeytinli Ada, Domuz Adası mutlaka zaman ayırarak görmeniz gereken doğal güzelliklerle Fethiye adalarıdır.

Her Zevke Uygun Fethiye Tatili

Fethiye’de yüzmenin yanı sıra rüzgar sörfü, yamaç paraşütü ve dalış benzeri sporlar yapılabilir. Fethiye’nin muhteşem denizinin derinliklerindeki dünyayı keşfetmek isteyenler için dalış kursları hizmet vermektedir.

Fethiye’de bunun yanı sıra gezilecek görülecek yerler de çoktur. Saklıkent bunların başında gelmektedir. Uzun bir kanyondur, yürüyüş yapmak isteyenler için idealdir. Kelebek Vadisi ise Fethiye’yi keşfetmek isteyenlerin uğrak yeridir. Eşsiz bir doğaya sahiptir, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Tarihi Likya Yolu, Fethiyeden başlayıp Antalya’ya kadar uzanan 509 kilometre uzunluğunda bir parkurdur. Doğa yürüyüşü tutkunlarının hayallerini süsleyen parkurlardan biridir. Dünyadaki en iyi 10 yürüyüş parkurundan biri olarak kabul edilmektedir. Parkurda dünyada kabul görmüş işaretlemeler, tabelalar kullanılmıştır ve herbiri 10-20 kilometrelik 23-27 parkurdan oluşmaktadır.

Tarihi eserlerin gizemli dünyasında bir gezintiye çıkmak isteyenler için Fethiye’de çok seçenek vardır. Fethiye eski medeniyetlerin izine sahip antik kentlere sahiptir. Bu antik kentleri gezerek hem tarihte bir yolculuk yapılır hem de yapıldığı dönemin mimarisi hakkında geniş bilgi edinilmiş olur. Telmesos Tiyatrosu, Pınara Ören Yeri, Kadyanda Ören yeri, Amynthas Kaya Mezarları, Letoon Ören Yeri, Gemile Adası, Girmeler Mağarası görülmesi gereken başlıca tarihi yerler olarak sayılabilir.

Fethiye’de her bütçeye uygun tatil yapma imkanı vardır. Konaklama açısından zengindir. Büyük oteller olduğu gibi küçük otel ve pansiyonlar vardır. Bunun dışında Fethiye kamp yapma olanaklarına sahiptir. Karavan tatili ve kamp yapmak için gerekli alanlara sahiptir. Kamp yaparak hem ekonomik bir şekilde tatil yapılır, hem de zevkli, eğlenceli vakit geçirilmektedir.

Bulunduğu yörenin lezzetlerinin zenginliği Fethiye’de yeme içmeyi kolay hale getirmektedir. Dünya mutfağına sahip restoranlar olduğu gibi yörenin kendine has tatlarının olduğu mekanlar da vardır. Gidildiğinde Fethiye’ye özgü geçmişten günümüze gelen yemekler mutlaka tadılmalıdır. Alışveriş yapmak isteyenler için Fethiye’de gezilecek pazarlar mevcuttur. Çarşı ve pazarlardan her ihtiyaca uygun ürünler vardır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir