BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Akdeniz Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Kemer – Cennette Tatil Yapın

Kemer – Cennette Tatil Yapın

tatilci tatilci -
205 0

Ülkemizin etrafı denizlerle çevrili, Ege ve Akdenzi bölgeleri yaz tatili için en fazla tercih edilen bölgeler. Akdeniz kıyılarımız ülkemizde turizmin en önemli kaynaklarından biridir. Özellikle soğuk ülkelerden gelen her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Alman ve Ruslar tarafından çokça tercih edilmektedir. Hatta aynı iklim şartlarına sahip İtalya ve İspanya gibi ülkeler bizim ülkemiz kadar turist çekememekten yakınmaktadır. Akdeniz kıyılarımızın pek çok popüler tatil beldesi bulunmaktadır. Bu yerlerden birisi de Kemer ilçesidir. Akdeniz’in bu oldukça planlı yapılandırılmış yerlerinden biri olan Kemer’de tatilinizin tadını deniz, havuz ve eğlencelerle çıkarırken ciğerlerinizi doya doya temiz hava ile doldurabilirsiniz.

Kemer – Antalya arası yaklaşık 45 kilometredir. Beycik,Göynük, Beldibi, Çıralı, Aslanbucak, Kuzdere, Kiriş, Tekirova, Çamyuva bu çevrede gezilebilecek yerler dir.
Yazın sıcak günlerinde biraz serinlemek için Göynük Kanyonu ideal bir gezi alanı dır. Kanyondaki küçük doğal havuzlar, göletler, yemyeşil doğa ve şelaleler cennette olduğunuz hissini uyandıracaktır.

Kemer – Cennette Tatil Yapın

Antik Likya kenti Olimpos bu bölgede günübirlik gezilebilecek diğer bir tatil yeri dir. Doğal güzelliklerin korunabilmesi için sit alanı ilan edilen bölgede bungalow ve ahşap evlerde konaklama imkanı sunulmaktadır.

Kemer ilçemiz Antalya’nın en uç noktalarından biridir. İçerisinde çok fazla kentleşme olmadığı için kıyılarında bulunan denize sıfır lüks oteller dışında doğal yapısı oldukça korunmuştur. İklimin el verdiği ağaçlardan olan portakal, mandalina ve narenciye ağaçları da Kemer yollarına renk katmakta, güzel görüntüler ortaya çıkmaktadır. Otellere giderken sağlı sollu evlerin bahçelerinden yollara sarkan meyve ağaçlarını gördükçe kendinizin bir cennette olduğu düşünecek ve hem eğlenceyi hem huzuru bir arada bulacaksınız. İhtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli her türlü mağaza ve market bulunan Kemer’de Dünyaca ünlü mağazaların da şubeleri vardır.

Tarihi ve turist güzellikler olarak Akdeniz’in karakteristik özelliği olan tuz mağaralarına; ilk yerleşim mağaralarına ve daha nice doğal güzelliklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinde minübüslerle doğayla adeta kucaklaşmış antik harabeleri olan Phaselis Ören Yeri‘ne gidebilirsiniz. Bunun için konakladığınız otelden bir tur hizmeti alabilir veya kent merkezinde bulunan acentalara giderek tur seçeneklerini öğrenebilir veya maceracı bir ruha kapılıp kendiniz de keşfetmeye çıkabilirsiniz.

Ay Işığı Plajı, Kemer’in en güzel plajlarından biridir. Mavi bayraklı ve altı taş olan plajın suyu son derece parlaktır. Ay Işığı Plajında su kayağı, rüzgar sörfü, paraşüt gibi su sporları yapma imkanı sunulmaktadır. Akşamları ayın suya vurması sonucu oluşan güzel görüntü plaja bu ismin verilmesine neden olmuştur. Burada ya ışığı yansıması eşliğinde romantik bir akşam yemeği yediğinizde ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Kemer’de son derece lüks ve pahalı ötellerin yanında uygun bütçeli konaklama imkanları da sunulmaktadır. Doğal güzelliklerle tarihi mekanlar bu ilçemizde uyum içersinde misafirlerine sunulmaktadır. Dilerseniz çevredeki doğal koyları ve doğal güzellikleri keşfedebilir, dilerseniz her türlü imkanın sunulduğu tatil köylerinden birinde, hiç dışarı çıkmadan tatilinizi tamamlayabilirsiniz. Bütün bunlar düşünüldüğünde Kemer oldukça güzel bir tatil alternatifi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir