BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Akdeniz Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Kaş Tatil Yeri Rehberi

Kaş Tatil Yeri Rehberi

tatilci tatilci -
268 0

Kaş, Antalya ilimizin turistik açıdan oldukça gelişmiş ilçelerinden bir tanesidir. Kaş’ın yerleşik halkı yaz aylarında turizmin canlanması ile büyük bir gelir kaynağına kavuşmuş olurlar. Bu güzel ilçemizin adının nereden geldiğini merak edenler için bir de bilgilendirme yapabiliriz. Kaş ismi, ilçenin hemen karşısında bulunan Meis Adasının kaş görünümündeki şeklinden gelmektedir. Yunan tarihini derinden hissedeceğiniz güzel bir ilçe olması sebebi ile kültürel alanda da oldukça zengindir.

Kaş Tatil Yeri Rehberi

Kaş Tatilini Verimli Geçirmenin Yolları

Bu güzel ilçemizde tatil yapma planları yapıyorsanız öncelikle kendinize güzel bir rota belirlemelisiniz. Planlı bir şekilde araştırma yapılarak çıkılan tatiller her zaman daha verimli geçmektedir. Örneğin; Kaş tatili için konaklama yapacağınız bir tesisi belirledikten sonra, kalacağınız yere yerleşin. Hem zevkli hem de yorucu olabilecek verimli bir zaman geçirmek istiyorsanız iyice dinlenin. Dinlendikten sonra, Tarihi güzelliklerini keşfedeceğiniz harika yerleri keşfetmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz öncelikle tarihi bir gezi yapın, ilçenin tarihini tanıyın, isterseniz öncelikle deniz keyfi için Kaş’da bulunan Üçağız plajı’na giderek denizin keyfini çıkarın. Adrenalin tutkunu iseniz de müthiş bir yamaç paraşütü deneyimi yaşayın.

Kaş’da Gezilecek Yerler

Kaş küçük bir ilçe gibi görünse de Kaş’da gezilecek yerler oldukça fazladır. İsterseniz kara yolu, isterseniz de gezi teknelerini kullanarak deniz yolu ile mükemmel yerler keşfedebilirsiniz. Hem denize girebileceğiniz hem de gezinti yapacağınız plajları mevcuttur. Mağaralar ilgilinizi çeken yerler ise yine Kaş’da gezebileceğiniz Mavi Mağara, Deniz Mağarası ve Güvercinlik Mağarası görülmeye değer yerlerdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir