BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Akdeniz Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Side Tatil Yeri ve Rehberi

Side Tatil Yeri ve Rehberi

tatilci tatilci -
253 0

Çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış birçok uygarlığın izlerini taşıyan Side Antalya’nın küçük turistik bir ilçesidir. Side tatil yeri için gerekli olan her şeye sahiptir. Müzeler, eski şehir kalıntılarının yanı sıra denizi ve güneşiyle ilgi çekmektedir. Akdeniz’in sıcak iklimi sayesinde uzun bir sezona sahiptir. Nisan ayından başlayıp eylül hatta ekim ayında bile denizin güneşin tadını çıkarmak mümkündür.

Birbirinden güzel otelleri ve diğer konaklama mekânlarıyla birçok alternatife sahiptir. Sessiz ve huzurlu bir şekilde tatil yapmak isteyenler için iyi bir seçenektir. Deniz sporlarına ilgi duyanlar hem tatil yapıp aynı zamanda su sporlarının keyfini yaşamaktadır. Büyük plajları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çarşısı, barları, eğlence yerleri ve kafeleriyle eğlenceli tatil yapma imkanıda sağlamaktadır. Uzun turistik çarşısı her milletten turistin ilgisini çekmektedir ve alışveriş keyfi yaşatmaktadır. Side tatili gezilecek görülecek yerler açısından keyifli zamanlar geçirmenin, yeni dostluklara kapı açmanın fırsatını yaratmaktadır. Aynı zamanda Antalya merkezine de yakın olduğu için ulaşımı oldukça kolaydır. Side, Antalya’nın Manavgat, Alanya gibi diğer turistik merkezlerine yakındır. Havaalanına yakın olması da olumlu bir ulaşım açısından olumlu bir yönüdür.

Side Tatil Yeri ve Rehberi

Side’nin çarşısında birbirinden güzel hediyelik eşyalar, giyecekler, deri ürünleri, antika eşyalar, süs eşyaları, mücevherler bulunmaktadır. Turistlerin istek ve beklentilerini karşılamaya yönelik her şey vardır. Yiyecek içecek bakımından zenginliği turistlerin damak tadına uymaktadır. Akdeniz bölgesinin yöresel tatları, Türk mutfağının birbirinden lezzetli yiyecekleri ilgi çekmektedir. Hatta tatil sonunda yanında yöresel tatlardan götürmek için alışveriş yapılmaktadır. Gerek oteller, gerekse restorant ve kafeler yemek menüleri açısından çeşitliliğe sahiptir. Side yabancı turistlerin ve özellikle Alman ve Rusların çok tercih ettikleri turistik merkezlerden biridir. Side’de yazın sıcaklardan çok bunalırsanız, yakınlardaki Manavgat Şelalesi ferahlamanız için uygun bir ortam sunacaktır.

Side’de bir şehir turu atmak gezilecek görülecek yerler için vakit ayırmak iyi bir tatilde güzel anılar biriktirmeyi sağlamaktadır. Side Antik Kenti, Yunan medeniyetinden kalma tapınaklar önemli bir yere sahiptir. Her birinin ayrı bir hikayesi olan tarihi eserler gezip görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Yunan mitolojisinin izlerini taşıyan hamamlar, yapılan kazılar sonucu ortaya çıkarılan heykeller geçmişten günümüze varlığını korumaktadır. Side Antik tiyatro ise bütün görkemiyle ayakta kalmış turistlerin görmeden gitmedikleri mekandır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir