BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Akdeniz Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Alanya Gezilecek Yerler

Alanya Gezilecek Yerler

tatilci tatilci -
191 0

Alanya Akdeniz bölgemizde yer alan Antalya ilimize bağlı olan bir tatil yöremizdir. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Alanya mutlaka bir kere görülmesi gereken bir tatil beldesidir. Buraya tatile geldiğiniz zaman asla otelde kapalı kalmamalısınız. Doğası, yeşili, mavisinin tadına doyamayacağınız Alanya Gezilecek Yerler açısından çok farklı seçenekler sunmaktadır. Bölgede çok lüks oteller olduğu gibi daha küçük oteller ve ucuz tatil imkanı sağlayan pansiyonlar da yer almaktadır.

Alanya’ya tatile geldiğiniz zaman ilk başta gitmeniz gereken 1200’lü yıllarda yaptırılan ve bugün Alanya’nın en bilinen yeri olan Alanya Kalesi‘ni kesinlikle gezmelisiniz. Kalenin en üstüne çıkarak mavi rengin eşsiz büyüsüne kapılma fırsatınız bulunmaktadır. Zaten rehberlerin ilk olarak turistleri getirdikleri yerlerin başında Alanya kalesi gelmektedir. Daha sonra hemen buradan yine o zamanın sultanı Alâeddin Keykubat tarafından çok iyi bir işçilik ile yaptırılan hiçbir yeri hala yıkılmadan ayakta duran Kızıl Kale’ye gitmelisiniz. Kalenin en üstüne yine çıkarak Alanya’yı tepeden izleme fırsatı bulabilirsiniz.

Alanya Gezilecek Yerler

Tatilinize deniz, plaj, kum, doğal, yeşil, oksijen ve artı bu harika gezilecek yerleri eklerseniz işte orası Alanya diyebilirsiniz. Alanya’yı gezmeye başladığınızda eskilere dönmek ister iseniz arkeolojik eserleri görmek için Alanya Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz. Alanya müzesinde çok güzel eski eserler sizi büyüleyecektir.

Mavi bayraklı plaj deyince akla gelen ve turistler tarafından bilinen Damlataş Plajı da denize hayran kalacağınız güzellikte bulunmaktadır. Denizden çıktıktan sonrada Damlataş Mağarası’na ziyarete giderek, bol oksijeni ciğerinize hapsedip görsellik şöleni yaşayabilirsiniz. Damlataj plajı yakınlarındaki Kleopatra plajında her yıl yerli ve yabancıların büyük ilgisini çeken plaj voleybolu turnuvaları düzenlenmektedir. Alanya tatil için çok ideal bir yer olan ve sizi büyüleyecek her türlü güzelliği barındıran bir yöredir. Buraya geldiniz mi her yıl gelmek için sabırsızlanacaksınız.

Alanya’ya gelmişken mutlaka Fosforlu Mağarayı da ziyaret etmelisiniz. Tekne turuna çıktığınız zaman bu mağaraya gidebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca tekne turunda Dim Mağarasını da mutlaka görmelisiniz. Buradan bulunan güzellikler ve gezilecek yerler saymak ile bitmez. Alara Kalesi de merkeze biraz uzak olan ama Alanya’ya gelmişken gezilecek eşsiz güzellikte olan yerler arasındadır.

Yazın sıcak günlerinde Alanya içinde bunaldıysanız Alanya yaylalarına çıkabilir, serin bir gün geçirebilirsiniz. Örneğin Dim Çayı serinlemek için size harika bir alternatif sunan eşsiz bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Yine aynı şekilde Sapa Dere Kanyonuna gelirseniz buz gibi şelale suyunun altında denize girebilme fırsatını bulursunuz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir