BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yurtdışı Tatil
  4. »
  5. Varşova Gezilecek Yerler

Varşova Gezilecek Yerler

tatilci tatilci -
274 0
Varşova Gezilecek Yerler

Günümüzde insanların yurt dışı gezilerinde hayallerini süsleyen en önemli şehirlerden birisi de Varşova’dır. Varşova, Polonya’nın UNESCO Dünya Mirası listesinde kayıtlı ve Vistül Nehri üzerine kurulu olan mükemmel bir yeridir. Her yıl milyonlarca turist Varşova’ya akın etmektedir.

Varşova gezisi öncesinde size önemli yerler ile ilgili ipuçları vererek gezinizin çok daha eğlenceli geçmesini amaçladık. Varşova’da gezilecek birçok tarihi, mimari ve kültürel mekanlar bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmını sizler için bir araya getirdik. Şimdi bu yerlerden en güzellerini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Varşova Gezilecek Yerler
Varşova Gezilecek Yerler

İlk tavsiye edeceğimiz yer, Varşova’nın en ünlü yerlerinden birisi olan Eski Şehir Merkezidir. İkinci Dünya Savaşı’nın ardından tekrar restore edilen bu merkez turistlerin uğrak noktasıdır.

İkinci olarak Polonya’nın en yüksek yapısı olarak değerlendirilen Plac Defilad 1 adresteki Kültür ve Bilim Sarayı (Place of Culture and Science) olacaktır. İçerisinde 3000’den fazla bölümü olan bu sarayda Varşova’yı tepeden izlemek gibi birçok imkan sunmaktadır.

Askeri ve militarist amaçla inşa edilmiş mekanlara bakıldığı zaman, akla direk Barbakan ve Meçhul Asker Anıtı gelmektedir. Müze ve saray olarak da, Kraliyet Kalesi, Wilanow Sarayı, Frederick Chopin Müzesi ile Varşova Ulusal Müzesini tavsiye ederiz. Birbirinden güzel bu mekanlarda tarih ve kültüre birlikte tanık olacaksınız.

Ayrıca, 500’den fazla türden 5000’i aşkın hayvanı içerisinde barındıran Varşova Hayvanat Bahçesini de kesinlikle gitmişken görmeniz gerekmektedir.

Son olarak şayet spora meraklı iseniz, 2012 senesinde Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliği vesilesiyle “Gerkan ve Marg und Partner” adlı mimarlar tarafından yaptırılan Ulusal Stadyumu (National Stadium) ziyaret edebilirsiniz. National Stadium futbol maçları için 58.500, konser gibi çeşitli kültürel aktivitelerde de 72.900 ise kişilik bir kapasite ile seyircilerini ağırlıyor. Hele ki gittiğiniz dönemde maç veya kültürel bir aktivite ile karşılaşırsanız bu mekandan aldığınız lezzet had safhaya ulaşacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir