BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yurtdışı Tatil
  4. »
  5. Porto Gezilecek Yerler

Porto Gezilecek Yerler

tatilci tatilci -
631 0

Porto birçok kişinin hayallerinde yer alan mükemmel bir tatil merkezidir. Porto, Portekiz’in ikinci büyük şehridir. Her yıl binlerce turist Avrupa’nın en batısında bulunan Porto’ya akın etmekte ve her geçen yıl bu şehrin popülaritesi artmaktadır.

Porto’ya giderken yapacağınız bir kısım araştırmalar sizlerin daha iyi bir tatil geçirmesine sebep olacaktır. Tarihi dokusu, güler yüzlü insanları ve eşsiz silüeti ile Porto gezilecek yerler içerisinde Avrupa’da üst sıralarda yer almaktadır. Porto’ya gezi yapmayı planlıyorsanız sizin için gezilecek ve görülecek önemli yerleri sizler için derledik. Şimdi dilerseniz vakit kaybetmeden bu yerleri tanıyalım.

Porto Gezilecek Yerler

Porto deyince akla ilk gelen mimari eserlerdir. Bunların başında Bizans dönemine ait eşsiz tarihi yapıtların ve mimari kalıntıların bulunmuş olduğu Avenida dos Aliados yani Aliados Meydanı gelmektedir. Ayrıca 19. yüzyılda inşa edilen ve şehre gelen yabancı yatırımcıları etkileyerek şehre yatırım yapmalarını sağlamak amacıyla yapılan Palácio da Bolsa yani Borsa Sarayı da önemli yerlerdendir.

Porto’da gezilecek yerler listesinin en önemli duraklarından birisi de dini binalardır. Porto’da yer alan en önemli dini eserler, 12. yüzyılda yapımı tamamlanan Porto Katedrali, 15. yüzyılda yapılan San Francisco Kilisesi, içerisinde 240 merdiven barındıran Torre dos Clerigos ve 18. yüzyılda inşa edilen Clerigos Kilisesidir.

Portekiz’e gidince Lizbon’u görmeden olmaz. Bunun için Lizbon gezi rehberi yazımızı mutlaka okumalısınız.

Porto’ya gelmişken alışveriş yapmadan gitmem diyorsanız sizler için çok güzel mekanlar derledik. Rua de Santa Catarina, dünyaca ünlü alış veriş merkezlerinin ve sizlere mükemmel lezzetler sunan cafelerin bulunduğu bir cadde. Bir diğer adresimiz ise Unesco Dünya Miras listesinde yer alan Ribeira Meydanıdır. Burada modern cafeleri, renga renk şekilde boyanmış evleri, hediyelik eşya satan küçük ve mütevazi mekanları bulabilirsiniz. Bu sayede alışveriş keyfi yaşayabilecek aynı zamanda biraz dinlenerek bir şeyler yiyip içebileceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir