BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yurtdışı Tatil
  4. »
  5. Kanarya Adaları Tatil Rehberi

Kanarya Adaları Tatil Rehberi

tatilci tatilci -
392 0

Dünyanın en güzel adalarından olan ve harika bir tatil beldesi olarak bilinen Kanarya Adaları Tatili hakkında duyduklarınızın fazlası var eksiği yok. Öyle ki mavinin huzur veren tebessümü, adanın doğal güzellikleri ile birleşerek deniz, güneş, kum ve doğa dörtlüsünün yaşattığı içsel huzur ve rahatlık bu adaların ne kadar gezilmeye ve görülmeye değer olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Kanarya Adaları 7 ada ve birkaç küçük adacıktan oluşan bölgeye deniliyor ve bu çevreye İspanyol kültürü hakim durumda. Balayı tatilini geçirmek isteyenlerin yoğunlukla rağbet ediyor. La Palma, Fuerteventura, Gran Canaria, Lazarote, El Hierro, La Gomera, Tenerife adaların isimleri. Kanarya adalarını gezmek için en güzel yol bir tekne turuna katılmak. Size rehberlik edecek olan kişiler, sizi bu eşsiz adalarda gezdirirken önceden buralarda yaşayan geçmiş medeniyetlerin günümüze kalan eserleri hakkında bilgiler veriyor ve hem tarihe, hem sanata hem de doğal güzelliklere doyuyorsunuz. Volkanık ada özelliğindeki Kanarya Adalarında lav akıntılarını ve volkanik bölgeleri gezebilirsiniz.

Kanarya Adaları Tatil Rehberi

Atlas okyanusundan İspanya’ya uzanan ve Akdeniz’in harika kara parçalarından olan Kanarya Adaları turistler için vazgeçilmez bir uğrak noktası ve ABD, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelandalı turistler akın etmekte.. Kanarya adalarında bulunan oteller, pansiyonlar ve evlerin yapıları beyaz olup, bir araya geldiği yeşil, mavi, çiçek renkleri ve benzeri unsurlarla uzaktan, yakından görenlere harika bir kartpostal izliyormuş hissi veriyor.

Bu güzel adaların bir başka özelliği ise yılın her döneminde sıcak bir ikliminin olmasıdır. Kanarya adalarını ziyaret etmeye, dünyanın neresinden gelirseniz gelin her mevsim güneşlenebilir, her saat denize girmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Kanarya adaları doğal sürprizlerle doludur. Ansızın karşınıza bir yanardağ akıntısı, antik çağlara ait bir kalıntı, sakin bir plaj görüntüsü ve tatları harika yöreye özgü yemekler ve tropik meyveler çıkabilir. Otellerde Dünya mutfağının en güzel örnekleri ile birlikte, yöresel lezzetleri de tatma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca, adalarda bulunan müzeler de mutlaka gezilip görülmelidir. Buralarda çektiğiniz fotoğrafları arşivinize kaydedin, kendiniz ve sevdiklerinizle hatırlamak için mutlaka bir hatıra albümü oluşturun.

Kanarya Adaları na bir kez gitmişseniz emin olun bunu her yıl yapmak isteyecek ve bu deneyimi sevdiklerinize de önereceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir