BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ege Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Marmaris Muhteşem Bir Yaz Tatili

Marmaris Muhteşem Bir Yaz Tatili

tatilci tatilci -
192 0

Marmaris Muğla ilimize bağlı olan ve tatilcilerin çok fazla tercih ettiği en çok da harika doğası ve temiz havası ile ünlenen bir yerdir. Yemyeşil ormanların arasında masmavi suların göz kırptığı bu eşsiz tatil yöresinden dönmek istemeyeceksiniz. Tatilinize ayrı bir heyecan katmak hem gezip hem de bol oksijene doymak için tercih edilecek ideal bir tatil yöresidir.

Marmaris her yaz binlerce turiste ev sahipliği yapan harika otellerin bulunduğu eşsiz bir tatil yeri dir. Bir kere Marmaris tatile gelen turistler hemen her yaz tatil planlarına Marmaris’i eklemekteler. Hem gezilecek yerleri çok fazla hem de el değmemiş nefis koyları çok fazla olan bu tatil yöremize doyamayacağınız garanti ederiz. İlk başta geldiğiniz zaman Marmaris gezilecek yerler arasında, 1500 yıllık bir geçmişi olan Marmaris Kalesi’dir. O gizemi mutlaka yaşamalı tarihin izlerini görmelisiniz. Hemen kalenin yanında yer alan, Hafza Sultan Kervansarayı da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bu kervansaray, Kanuni Sultan Süleyman’ın annesinin ismi verilen ve eskiden konaklama için kullanılan bir yerdir. Burada da buram buram tarih kokusunu içinize çekeceksiniz.

Marmaris Kalesi

Bu bölgeye gidip te, Marmaris’in incisi olan Cennet Adası‘nı görmeden sakın buradan ayrılmayın. Tekneye binerek Cennet Adasına gidebilirsiniz. Adından da belli olduğu gibi cennet gibi yer olan bu adada sakinlik, huzur mavi ile yeşilden gelmektedir. Çok keyif alacağınız bu adaya mutlaka gitmelisiniz.

Daha sonra, tatilini farklı sualtı sporlarına da yer vererek geçirmek ister iseniz mutlaka dalış yaparak deniz altında bulunan Baca Mağarasında bilen bir rehber eşliğinde gitmeniz. Marmaris’in en güzel yerlerinden biri olan İçmeler’de de oteller ve yine harika plajlar yer almaktadır. Burada da doğaya bayılacak ve sürekli içinize çekmek isteyeceksiniz. Halıcı Ahmet Urgay Müzesi de bölgede eski zamanlardan kazılardan çıkanların sergilendiği bir müzedir. Burası da turistlerin çok ilgisini çekmektedir.

Marmaris Muhteşem Bir Yaz Tatili

Eğer ki yoğun kalabalık bir plaja gitmek istiyor iseniz Turunç Halk Plajı ‘na gitmelisiniz. Burası da yerli yabancı halkın sürekli gittiği denizi incecik kum olan halk plajıdır. Marmaris’e yakışan doğa ve mavi güzelliğe sahip olan yer herkes tarafından çok beğenilmektedir.

Marmaris’te tekne turu bu gezinin olmazsa olmazlarındandır. Günübirlik tekne turlarına katılmak isterseniz, Cennet Adası, Turunç Koyu, Ekincik, Dalyan, Bedir Adası, Çiftlik Koyu Sedir Adası Kleopatra Plajı ve Fosforlu Mağara’yı görme imkanı bulabilir, çevre koy ve adalarda denize girebilirsiniz. Ayrıca akşamları saat 20:00 den sonra Gece Mehtap Turları da ünlüdür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir