BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mühendislik
  4. »
  5. Her Mühendisin Seveceği 10 Harika Hediye

Her Mühendisin Seveceği 10 Harika Hediye

Omr Omr -
235 0
Her Mühendisin Seveceği 10 Harika Hediye

1. Tesla patent baskıları

Nicholas Tesla dehası tartışmasızdır. Bu nedenle, neden bir matbaa için Tesla patentli bir baskıyı düşünmüyorsunuz? Sadece 19,99 $ ‘dan başlayan ve çeşitli renk ve boyutlarda gelen bu yüksek kaliteli, şık baskılar, herhangi bir mühendisin ofisinde / çalışma odasında harika bir dekoratif parça oluşturacaktır.

2. Kalıcı takvim

Bu pratik sanat eseri, hangi yılda olursa olsun günü ve ayı söyler, manyetik toplar yerleştirildiği sürece – sonsuza kadar işlev görür. Takvim, mühendislik alanına mükemmel bir şekilde uyacaktır.

3. Çok amaçlı çekiç

Mühendislerin bir şeyleri parçalara ayırmayı ve sıfırdan inşa etmeyi sevmeleri,  saklanan sırlarıdır. Öyleyse, süper kullanışlı 10’u 1 arada bir araçtan daha iyi bir hediye olabilir mi? Artık tornavidayı veya tel kesicileri aramakla uğraşmak yok. Ferahlatıcı molalar için bir şişe açacağı bile var!

4. Lazer mesafe ölçer

Eğer kendiniz bir mühendis iseniz, muhtemelen ‘lazer’de kullanırdınız. Ancak kulağa çok havalı gelse de, sinir bozucu bir ölçüm bandına yardımcı olan ikinci bir kişinin ihtiyacını ortadan kaldırarak inanılmaz derecede pratik bir amaca hizmet ediyor. Dikey mesafelerin ölçülmesi için de inanılmaz bir yükseltmedir. Mühendis, ölçümün işinin tekrar eden bir parçası olduğu bir iş kolundaysa bu özellikle tavsiye edilir. Bu ürün için çok çeşitli seçenekler olmasına rağmen, 100 fitlik bir menzile sahip çoğu cihazda toplama, çıkarma, alan ve hacim hesaplama gibi temel özellikler bulunur.

5. Bir grafik hesap makinesi

Grafik hesap makineleri çoğu mühendis için bir zorunluluktur, bu nedenle bir tane kullanmaları ihtimali vardır.  Bir mühendisin bununla yapabileceği çok şey vardır.  Texas Instruments, bu cihazlar için tercih edilen üreticilerden biridir.

6. Thames & Kosmos Uzaktan Kumanda Makineleri Deney ve İnşaat Seti

Satın almak istediğiniz mühendis bir ebeveyn ise bu seçim iyidir, çünkü bu ürün çocuklarda problem çözme becerilerini ve yaratıcılığı geliştirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda mühendis ve çocuk için ortak bir şeyler yapma sevgisi üzerinden bağ kurmaları için ortak bir alan sağlayacaktır! Bu harika kit, 10 adede kadar karmaşık motorlu araç ve makinenin oluşturulmasına veya bunların birleşik düzenlemelerine izin verir – tümü üç motor ve 6 düğmeli benzersiz bir kızılötesi uzaktan kumanda ile mümkün kılınmıştır. 10 temel modele başlamanıza yardımcı olacak bir talimat kitapçığı ile birlikte gelir.

7. Canakit Raspberry Pl 3 Komple Başlangıç ​​Kiti

Bu, DIY projelerinde yer almayı seven elektronik ve programlama mühendisleri için en uygun seçenektir. Bu güçlü kredi kartı boyutundaki bilgisayar, neredeyse sonsuz bir olasılık yelpazesi sunar, tek ihtiyacınız olan biraz marifet ve yaratıcılıktır. Tabii ki internet de çok yardımcı olabilir . 

8. Drone

İster bir alet, ister gerçekten harika bir oyuncak olarak düşünün, bir drone sadece mühendisler için değil, temelde her tür teknoloji meraklısı için harika bir hediye seçeneğidir. Canlı akış ve bir anahtar dönüş gibi özelliklerle, kullanıcının cihazın kaybolmasından endişe etmeden uçabileceği ve gökyüzünün muhteşem bir görüntüsünü elde edeceği garanti edilir. 

9. Küp

Bu küpler, kullanışlı olduğu kadar etkileyici olan çok güçlü bir taşınabilir projeksiyon birimidir. Şaşırtıcı bağlanabilirliği sayesinde kullanıcı, en sevdiği medyayı telefonundan, tabletten veya dizüstü bilgisayardan veya kristal berraklığında 50 lümen bir ekranda bir SD karttan oynatabilecek. Ayrıca, düzeltilmesi inanılmaz derecede çok yönlü bir mini tripod ile birlikte gelir.

10. 3D yazıcı

Bir mühendisin işinin çoğu, makineleri veya öğelerini her türlü CAD modelleme yazılımı ile tasarlamayı içerir. Bir 3D yazıcı sayesinde, kreasyonlarını hayata geçirmek heyecan vericidir. Mühendislerin, artık yazıcı yardımıyla değiştirilebilen / tamir edilebilen bir şeyleri kaybettiği veya kırdığı da bilinmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir