BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ege Bölgesi Tatil
  4. »
  5. Gündoğan – Bodrum Tatil Rehberi

Gündoğan – Bodrum Tatil Rehberi

tatilci tatilci -
199 0

Bodrum’da denizin en güzel olduğu yerlerden biri olan Gündoğan aynı zamanda ünlü yarımadanın en sakin ve huzur verici tatil yerleri arasında yer alıyor. Yalıkavak – Türkbükü arasındaki bir tepenin yamacında konumlanmış olan kasabanın diğer Bodrum yerleşkelerine göre daha sakin ve sevimli bir havası var. Zengin bir tarihi geçmişi olan beldede pansiyon, butik otel, apart otel gibi çeşitli konaklama alternatifleri bulabilirsiniz.

Kültüründe ve doğasında henüz fazla bir bozulma olmayan Bodrum Gündoğan yerleşkesi ziyaretçileri tarafından biraz da bu sebeple seviliyor. Rüzgar sörfü yapmayı seviyorsanız Gündoğan’ın rüzgarlık ikliminde keyifli saatler geçirebilirsiniz. Yazın devamlı olarak insana ferahlık veren bir meltemin estiği kasabanın pazarını da ziyaret etmekte fayda var; burada halılar, vazolar, çeşitli el yapımı eşya ve aksesuarlar satılıyor, fiyatları da çok yüksek değil.

Gündoğan – Bodrum Tatil Rehberi

Gündoğan Görülecek Yerler

Gündoğan, görülecek tarihi yerler açısından oldukça zengindir. Kaya mezarlar, koyun karşısındaki Tavşan Adası mutlaka ziyaret edilmelidir. Peynir Çiçeği Mağarası günümüze Katolik Çağ’dan kalmış önemli bir ören yeridir.

Gündoğan’da sahil boyunca bulabileceğiniz balıkçı restoranları tatilcilere her daim taze balık ve lezzetli mezeler eşliğinde gün batımını izleme imkanı sunuyor. Hafif esintili yaz akşamlarında cafe ve restoranlardan duyulan tatlı müzik sesi kulaklarınızı tırmalayacak seviyede olmadığından keyifle dinleyebilirsiniz. Bodrum Yarımadası’nın birçok koyunun aksine Gündoğan, çocuklarıyla birlikte tatil yapan ailelerin huzurlu ve sakin bir tatil yapabilecekleri beldeler arasındadır.

Merkeze 25 km. Uzaklıkta olan Gündoğan’a Bodrum otogardan kalkan dolmuşlarla gidebilirsiniz. Aracınız varsa beldeye ulaşmak için Torba sapağından girip Torba – Türkbükü yolunu takip etmeniz gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir