BilaHare

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Mühendislik
 4. »
 5. En İyi Giriş Seviyesi Makine Mühendisliği İşleri Nelerdir?

En İyi Giriş Seviyesi Makine Mühendisliği İşleri Nelerdir?

Omr Omr -
376 0
En İyi Giriş Seviyesi Makine Mühendisliği İşleri Nelerdir

Yeni makine mühendisleri kariyerlerini inşa etmeyi dört gözle bekliyorlar. Bazıları daha yüksek eğitimlere göre giriş seviyesi işleri tercih ediyor . Aslında önceliklerinize bağlı. Daha yüksek öğrenim planlıyorsanız, ara vermemeniz önerilir. Kararlarınızın bağlı olacağı farklı koşullar vardır. Benim bakış açıma göre, çalışmalar arasında bir ara vermek istemiyorsanız, o zaman daha yüksek bir dereceye gidin. Fakat:

 • 4 yıllık undegrad Makine mühendisliği kursundan çok yorulduysanız, bir ara verin, bazı giriş seviyesi işler bulun . 1-2 yıl ara verin ve daha sonra yüksek öğreniminize başlayın.
 • Makine mühendisiyseniz ve endüstriler, yönetim ve üretim hakkında bazı pratik bilgilere sahip olmak istiyorsanız, o zaman bir fabrika işine gidin.
 • Araştırma olanakları sağlayacak bir çiftlikte çalışma fırsatı bulursanız, o zaman neden gitmeyesiniz! Bu deneyim, daha ileri çalışmalar için daha iyi bir kuruma kabul edilmenize yardımcı olacaktır.
 • Yeni Mezunlar İçin Giriş Seviyesi Makine Mühendisliği İşleri

Biyomekanik Mühendisliği 

Makine mühendisleri için iyi bir alan. Bu konu için çok sayıda araştırma tesisi mevcuttur. Biyomekanik alanda giriş seviyesi bir iş, içinde bazı geliştirme çalışmaları yapma merakınız varsa, fena olmaz. Mühendislik ve tıp alanlarını birbirine bağlayan bir köprüdür.

Uzmanlık alanları 

 • Biyoenstrümantasyon
 • Biyomekanik
 • Biyomalzemeler
 • Sistem fizyolojisi
 • Klinik Mühendisliği
 • Rehabilitasyon Mühendisliği
 • Klinik Mühendisliği
 • Hücresel, doku ve genetik mühendisliği.
 • Sinir Mühendisliği

Biyomekanik Mühendisliğinin Geleceği 

Hızlı gelişen bir alandır. Genetik mühendisliği ve biyoteknoloji alanında kariyer oluşturmada yeni ve heyecan verici fırsatlar sağlayacaktır. Tasarımı seviyorsanız, analitik problemleri çözmekten hoşlanıyorsanız ve en önemlisi bilimi seviyorsanız, onun için gidin. Harika bir giriş seviyesi makine mühendisliği işidir . 

Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun 2011’de en hızlı büyüyen meslekler listesine göre – Biyomedikal Mühendisliği 2015 yılına kadar Biyomekanik Mühendisliği işlerinde % 72’lik bir büyüme olacağını belirtti . Yaşlanan ve büyüyen sağlık sorunları ile insanlar, BME tarafından tasarlanmış daha sofistike tıbbi ekipmanlara ihtiyaç duyacaklar. Daha iyi ve uygun maliyetli medyal cihazlara duyulan gereksinim, biyomekanik mühendislerine olan talebi artıracaktır.

Biyomekanik Mühendisliği İşleri Nerede Bulunur ?  

Biyomedikal mühendisleri üniversitelerde, endüstride, hastanelerde, farklı araştırma tesislerinde ve devlet kurumlarında çalışır.

Otomobil

Otomobil Mühendisliği, mekanik, elektrik ve güvenlik mühendisliği unsurlarını içerir. Aracın otomotiv mekaniğine göre dizaynı makine mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Otomobil, çok kazançlı bir giriş seviyesi makine mühendisliği işidir. Birçok makine mühendisliği öğrencisi, otomobilleri tasarlama, değiştirme ve üretme hayaline sahiptir.  Yeni bir mezun, yakışıklı bir maaşla birlikte hayalindeki işi alırsa, geleceği için harika olur.

Dünyanın en  iyi otomobil şirketleri

Yeni mezunlar için harika bir otomobil şirketine girmek her zaman mümkün değildir. Ancak biraz çalışma deneyimi kazandıktan sonra bu şirketler için deneyebilirsiniz.

 1. Ferrari
 2. Lamborghini
 3. BMW
 4. Mercedes
 5. Audi
 6. Bugatti
 7. Ford
 8. Porsche
 9. Rolls-Roys
 10. Volkswagen
 11. Toyota
 12. Chevrolet 
 13. Mitsubishi
 14. Mitsubishi
 15. Alfa Romeo 
 16. Hyundai
 17. Nissan Motors
 18. Subaru
 19. Volvo
 20. Kia
 21. Honda Motors
 22. jaguar
 23. Skoda
 24. Lexus
 25. General Motors
 26. SAIC motorlar

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir