BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mühendislik
  4. »
  5. Avustralya’daki Makine Mühendisliği için En İyi 10 Üniversite

Avustralya’daki Makine Mühendisliği için En İyi 10 Üniversite

Omr Omr -
247 0
Avustralya daki Makine Mühendisliği için En İyi 10 Üniversiteleri

Makine mühendisleri, her tür mekanik sistemi tasarlamaktan, analiz etmekten ve sürdürmekten sorumludur. İşlerini yapabilmek için fizik ve matematiğin ilkelerini anlamaları ve uygulamaları gerekiyor. Avustralya’da, bir kariyer olarak makine mühendisliği ile ilgilenen öğrencilerin, makine mühendisliği iş niteliklerini alabilmeleri için önce bir lisans derecesini tamamlamaları gerekir.

Makine mühendisliği öğrencisi olarak öğrenciler, malzeme özellikleri, akışkanlar mekaniği, ısı transferi, termodinamik ve daha fazlası gibi konularda üniversite dersleri alacaklardır. Bir lisans derecesini tamamladıktan sonra, öğrenci Avustralya’da pratik yapmak için Kayıtlı Profesyonel Mühendis olarak kendi başlarına çalışmadan önce makine mühendisliği şirketlerinde birkaç yıl çalışabilir.

1. Melbourne Üniversitesi

1853’te kurulan Melbourne Üniversitesi, makine mühendisliğini birçok programından biri olarak sunan bir devlet yüksek üniversitesidir. Melbourne Üniversitesi’ndeki makine mühendisliği okulu, en büyük programlardan birini yürütmektedir. Bir Tasarım Lisansı ve bir Fen Bilimleri Lisansı seçeneği seçilebilir ve bunun ardından öğrenci, iki yıl daha süren bir Mühendislik Yüksek Lisans programını seçebilir.

Bu mekanik programın önemli bir özelliği, öğrenciler her türlü makine mühendisliği işine hazırlayacak çok çeşitli beceri setleriyle mezun olduklarından çok yönlülüğüdür. Kariyerlerini çeşitli yönlere götürebilir ve kilit liderlik pozisyonlarında iş bulabilirler. Okul ayrıca laboratuvar ve araştırma çalışmalarını vurgular ve öğrencilerin araştırma çalışmaları için iyi donanımlı laboratuvarlara erişimini sağlar.

2.  Sidney Üniversitesi

Sydney Üniversitesi, Avustralya’nın önde gelen üniversitesi olarak kuruldu. Üniversite, herkes için kaliteli eğitim sağlama inancıyla kurulduğundan beri, 1881’de dünyada kadın kabul eden ilk üniversitelerden biri olarak yıllar içinde mevcut duruma meydan okudu.

Sydney Üniversitesi’ndeki makine mühendisliği okulu, aralarından seçim yapabileceğiniz üretim ve rüzgar çiftliği tasarımı gibi birçok seçmeli makine mühendisleri için harika bir program sunuyor. Pratik sınıf öğrenimi ve endüstri deneyimi sayesinde, öğrenci, bir mühendislik kariyerine hazırlamak için bol miktarda deneyimle mezun olacaktır.

Avustralya’da türünün tek programı olan uzay mühendisliği de dahil olmak üzere programda toplam 15 ana dal sunulmaktadır. Tüm öğrenciler ayrıca, makine mühendisliği rolünde çalışarak endüstri deneyimi kazanabilecekleri 12 haftalık bir staj yapma fırsatına sahiptir.

3. Yeni Güney Galler Üniversitesi

New South Wales Üniversitesi, kaliteli öğretim programları, bilgili eğitmenler ve profesörler ile önde gelen bir kamu araştırma üniversitesidir. Yıllar geçtikçe, üniversite yerel ve uluslararası topluluklarla ortaklıklar geliştirdi, böylece öğrenciler ve profesörler, çalışmalarında ve araştırmalarında mükemmel olmaları için ihtiyaç duydukları sektör profesyonellerine erişebilirler.

Üniversite, öğrencilerin standart dört yıllık bir dereceye kaydolabilecekleri bir Makine ve İmalat Mühendisliği Okulu’na sahiptir. Seçebilecekleri bazı uzmanlıklar arasında havacılık ve uzay mühendisliği, makine mühendisliği ve mekatronik mühendisliği bulunur. Özel bir birinci yıl programı, öğrencilerin ilk yıldaki uzmanlık alanlarını seçmelerine olanak tanır. Çift derece seçeneği, öğrencilerin lisans derecelerini başka bir derece ile birleştirebilmeleri için uzatmalarına ve iki ayrı derece almaları için gereken para ve zamandan tasarruf etmelerine olanak tanır.

4. Monash Üniversitesi

Sidney’de bulunan Monash Üniversitesi, başka bir kamu araştırma üniversitesidir ve 1970’lerde kurulmuştur. Adaşı, Birinci Dünya Savaşı’nda Avustralya ordusunun komutanı olan askeri mühendis Sir John Monash’tır.

Monash Üniversitesi’ndeki makine mühendisliği programı, tüm mühendislik disiplinlerinin temelini oluşturan ortak birinci yıl kurslarını içerir. İlk yıldan sonra öğrenci, ana dalına yönelik daha fazla uzmanlık bilgisi öğrenecek. İstihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmek isteyen ve birden fazla makine mühendisliği dalına ilgi duyan öğrenciler için çift uzmanlık da mevcuttur.

5. RMIT Üniversitesi

Royal Melbourne Teknoloji Enstitüsü, Melbourne şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Üniversite, halka açıldığı 1992 yılına kadar özel bir kolej olarak faaliyet gösteren 1887 yılına kadar uzanan zengin bir geçmişe sahiptir. Şehrin merkezinde bulunan kampüs, Avustralya’nın diğer şehirlerinde ve dünyanın dört bir yanında bulunan çok sayıda başka uydu kampüsü ile en büyüğü ve en eskisidir.

RMIT Üniversitesi’ndeki makine mühendisliği okulu, dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasında yer almaktadır. Programın mezunları, eğitimleri sırasında tamamlanan işe yerleştirme veya endüstri temelli projelerden endüstriyle ilgili iş deneyiminin yanı sıra talep edilen bilgi ve becerilere sahip olacaklar.

Makine mühendisliği derecelerinin ilk yıllarında, RMIT’deki öğrenciler mühendislik ilkelerinin temelleri üzerine kurslara katılırlar. Bu iki yıldan sonra öğrenciler, imalat, otomotiv ve hatta işletme gibi makine mühendisliğindeki ilgi alanlarına uygun özel dersler alabilirler. Engineers Without Borders Challenge gibi projeler, öğrencilerin sınıf eğitimlerini tamamlamak için uygulamalı deneyim kazanmalarına yardımcı olacaktır.

6. Queensland Üniversitesi

Bu, Avustralya’nın devlet üniversitelerinden bir diğeri. Burada sunulan programlar, öğrencilerinin üniversite çalışmalarında başarılı olmalarına yardımcı olmaya kendini adamış yetenekli ve motive öğretmenler ve profesörler tarafından istihdam edilmektedir. Ek olarak, üniversite, mezuniyet sonrası hayata hazırlanabilmeleri için öğrencileri endüstri ile buluşturmak için kapsamlı bir İstihdam Merkezi yürütmektedir.

Makine mühendisliği programı, Bay Lewis tarafından “Vida Kalıplarının İmalatı” üzerine ilk tezin yayına sunulduğu 1916 yılına kadar uzanmaktadır. O zamandan beri, program hipersonik yanma, aerotermodinamik, akıllı makineler ve jeotermal enerji alanlarında güçlü bir araştırma odağına sahip önemli bir öğretim ve araştırma merkezi haline geldi. Lisans öğrencileri, mekanik, mekanik ve havacılık, mekanik ve malzemeler ve mekatronik olmak üzere dört farklı uzmanlık arasından seçim yapabilirler.

7. Queensland Teknoloji Üniversitesi

Bu, Avustralya’nın kıyı kenti Brisbane’de iki kampüsü olan başka bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin tarihi, ilk kez bir Sanat Okulu olarak kurulduğu 1849 yılına kadar uzanmaktadır. Bugün üniversite, mimarlık, işletme ve makine mühendisliği dahil olmak üzere birçok derece programı sunmaktadır.

Buradaki makine mühendisliği programı, büyük ölçüde mevcut endüstri ihtiyaçlarına ve eğilimlerine yöneliktir. Dört yıllık bir lisans programıdır. Motivasyonu yüksek öğrencilerin lisans derecelerini bir sonraki seviyeye taşıyabilecekleri bir onur programı sunulmaktadır. İlgi duyulan bazı disiplinler arasında nanobilim, biyomedikal mühendislik ve mekanik sistemler ve varlık yönetimi yer alır.

8. Adelaide Üniversitesi

Güney Avustralya’nın Güney Avustralya eyaletinde bulunan University of Adelaide, 1874 yılında kurulmuştur. Bugün, dünyanın önde gelen araştırmacılarını içeren bir makine mühendisliği programına ve öğrencileri gelecekteki makine mühendisliğine hazırlamak için geniş bir müfredata sahip bir devlet araştırma üniversitesidir.

Kabul edildikten sonra öğrenciler, öğretim mükemmelliği ödüllerini kazanan istisnai profesörlerden ders alacaklar. Çok sayıda tasarla ve inşa et yarışması, öğrencilere sınıf bilgilerini kullanma ve takım çalışması gibi yumuşak becerilerini uygulamaya koymak için pratik deneyim kazanma fırsatı verir.

9. Batı Avustralya Üniversitesi

Batı Avustralya Üniversitesi, mükemmel profesörleri ve eğitimcileri olan bir başka devlet araştırma üniversitesidir. Aslında, okulun öğrenci-öğretmen oranları için beş yıldızlı bir derecesi vardır ve ana üssü olan Perth, sürekli olarak dünyanın en yaşanabilir 10 şehrinden biri olarak seçilmiştir.

Western Australia Üniversitesi’ndeki makine mühendisliği okulu, öğrencilere makine mühendisliği çalışmalarında yardımcı olmak için çok sayıda endüstri ortaklığına ve yerinde tesislere sahiptir. Bölüm, ısı ve güç üretimi ve kullanımı ve her tür makinenin icadı konusunda uzmanlaşmıştır.

10. Tazmanya Üniversitesi

1890’da kurulan Tazmanya Üniversitesi, mühendislik okulundakiler de dahil olmak üzere çeşitli farklı programlar sunmak için genişledi. Okulun makine mühendisliği programı, makine mühendisi olmakla ilgilenen öğrenciler için standart dört yıllık bir derece sunar. Yapısal Mekanik gibi özel dersler öğrencilere derinlemesine bilgi sağlarken, işe yerleştirme terimleri öğrencilere sınıfta öğrendikleri bilgileri gerçek hayata uygulama şansı verir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir