BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Su Sondajı Metre ve Boru Fiyatı 2022

Su Sondajı Metre ve Boru Fiyatı 2022

admin admin -
945 0
su sondaj boru fiyat

Bahçenize ya da tarlanıza su sondajı vurdurmanız gerekiyor. Güncel su sondajı vurdurma metre fiyatını, sondaj boru fiyatı nedir diye soruyorsunuz. Sorularınızı bu yazımızda cevaplamaya çalışalım.

Sondaj Öncesi Yapılması Gerekenler

Sondaj işlemine başlamadan önce yapılması gereken bazı prosedürler var. Öncelikle bunları yapıp yapmadığınızı kontrol etmelisiniz. Ardından sondaj işlemine geçmeniz daha doğru olacaktır.

  • Yakın çevrenizde halihazırda sondaj vurmuş bir bahçe ya da tarla görünüyor mu? Eğer varsa ve mesafeniz yakınsa size sondaj izni verilmeyebilir. Su ihtiyacınızı komşu kuyudan gidermeniz istenebilir. Çevreniz duvar vs ile çevrili ve göremiyorsanız DSİ’den yapılan sondaj haritasına ulaşabilirsiniz.
  • Jeoloji mühendisine yer altı analizi yaptırdınız mı? Ne kadar derinlikte, hangi yoğunlukta su olma ihtimali var? Sondaj maliyeti yüksek bir iş ve sondaj maliyetlerine aşağıda değineceğiz. Eğer karşılayamayacağınız ya da gerek duymayacağınız yüksek bir rakam karşınıza çıkıyorsa henüz işin başında sondaj vurdurmaktan vazgeçebilirsiniz.
  • Sondaj analizini yaptırdıktan sonra eğer sizin için makul bir derinlikte su çıkıyorsa bundan sonra ilk yapmanız gereken şey resmi izin prosedürlerini tamamlamaktır.

Su Sondaj Borusu Metre Fiyatları 2022 Güncel

Sondaj borusu seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi üretimde kullanılan malzemesi ve sondaj sırasında kırılmalara karşı garanti verilmesidir. Ağırlıklı olarak sondaj borularında hurda malzeme kullanılmakta ve bu da kaliteyi olumsuz etkilemektedir. Hurda malzeme kullanmayan ve TSE belgesi olan üreticileri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

2022 sondaj borusu metresi güncel fiyatları
– hurda dönüşüm kullananlar için 100 TL ile 130 TL arasında
– Orijinal kullanan üreticilerde 180 TL ile 220 TL arasında
değişmektedir.

Sondaj Vurdurma Metre Fiyatları

Sondaj borusunu sizin aldığınız durumla sondajı yapan firmanın alması arasında yarı yarıya fiyat farkı oluşmaktadır. Sizin sondaj borusunu almanız kalite açısından tercihinize göre değişiklik gösterir.

Sondaj vurma fiyatları son mazot artışlarıyla birlikte 2021 yılına göre katlanmış durumdadır. Sondaj vurduracağınız yere göre 200 TL ile 250 TL arasında sondaj borusu hariç fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

su sondajı vurdurma
Drilling wells in the ground using a professional drill and machine

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir