BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Elektronik
  4. »
  5. Huawei Nerenin Malı?| Hangi Ülkeye Aittir?

Huawei Nerenin Malı?| Hangi Ülkeye Aittir?

muktesid muktesid -
716 0

Yeni bir teknolojik ürüne sahip olmadan önce internette gerekli olan bütün araştırmaları yapmak kullanıcıların en temel haklarından biridir. Alacakları hizmet hakkında fikir sahibi olmak isteyen kullanıcılar, bu aletlerin hangi ülkede üretildiğini de öğrenmek istemektedirler. Sizin de aklınızda “Huawei nerenin malı?” sorusu varsa bu yazı sizi bu konuda bilgilendirmeyi hedeflemektedir. 

Huawei adı ile bilinen bu şirket 1987 yılında teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyi seven Ren Zhengfei adında bir eski subay tarafından Çin’in Shenzen şehrinde kurulmuştur. Üretilen ürünlerin kalitesi ile birlikte kısa süre içerisinde bulundukları ülke sınırlarına taşan ürünler üreten bu şirket çok uluslu bir yapıya sahip şirketler arasında yerini almıştır. Dünya devi markaları kısa süre içerisinde geride bırakarak 2012 yılına kadar dünyanın en büyük telekomünikasyon cihazlarını üreten Ericsson’un yerini almıştır. 

Bu şirketin temel amacı öncelikli olarak bulundukları bölgede yeni teknolojiler üreterek telekomünikasyon cihazlarını geliştirmek ve bunu başta Çin pazarı olmak sureti ile dünyanın geri kalanı ile buluşturarak teknolojiye yön vermektir. Günümüzde bu hedeflerini başarı ile yakaladıklarını söylemek yanlış olmaz. Dünya üzerinde birden fazla AR-GE merkezi oluşturarak ülkeler arasında ihtiyaç duyulan teknoloji hakkında fikir sahibi olan Huawei, ABD ile aralarında yaşanan gerginlik sonrası merkez üs olarak Türkiye’de bulunan üssünü belirlemiştir. Ürünlerin gelişimi, hizmet kalitesi ve müşteriye nasıl sunulacağı genellikle bu AR-GE merkezlerinde belirlenmektedir. 

Huawei Nerenin Mali
Huawei Nerenin Malı ?

Huawei Markasının Sunduğu Teknolojik Ürünler

Huawei, günümüzde akıllı cihaz pazarında liderliği elinde bulundurmak maksadı ile yeni teknolojiler üreten bir şirket olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünya pazarında dev marka sayılabilecek markaları da kısa süre içerisinde gerisinde bırakan bu şirket, 20 Mayıs 2019 tarihinde ABD ile yaşanan gerginlik sonrası Android işletim sistemine sahip olan ürünlerine güncelleme alamama problemi ile karşılaşmıştır. Buna kısa süre içerisinde çözüm üretmekte gecikmeyen Huawei, yeni işletim sistemi geliştireceklerini kullanıcıları ile paylaşmıştır. 

Kuruluş aşamasında yalnızca telekomünikasyon cihazları üreterek bunları pazarlayan Huawei, günümüzde ürettiği teknolojilerin boyutunu farklılaştırarak dört farklı alanda hizmet vermektedir. Telekomünikasyon cihazlarının kaliteli bir şekilde iletişim aracı olarak kullanılması maksadı ile telekom ağları üretmekte, BT alanında verdiği hizmetler ile insanlara çeşitli olanaklar sağlamakta, gün geçtikçe daha fazla değişim gösteren akıllı cihazlar üretmekte ve günümüzün en büyük hizmeti olan bulut teknolojisi ile alakalı hizmetler sunmaktadır. Akıllı bir dünyanın kapılarını müşterilerine aralayan Huawei, teknolojik gelişmeleri genellikle Çin merkezli olarak yürütmektedir. 

Ülkemizde de çeşitli hizmetler sunan bu marka Türk Telekom ile anlaşma sağlamıştır. Türk Telekom markasının modemleri Huawei tarafından üretilmektedir. Aynı zamanda Vodafone’un 3G modemleri de Huawei tarafından üretilmiştir. 

Huawei Markasının Anlamı ve Sloganı

Huawei markası logosundan da anlaşılacağı üzere Çince çiçek kelimesinden esinlenilerek üretilmiş ve İngilizce olarak yazılmıştır. Marka iki kelimeden meydana gelir ve “Çin başarısı”nı vurgular. Bu markanın en büyük sloganı ise ”Çinliler Büyük İşler Başarabilir”’dir. 2017 yılı Eylül ayında Dünya pazarında en çok tercih edilen akıllı cihaz üreticileri arasında zirveye oturan bu markanın gerçekten büyük işler başardığını söylemek gerekir. 

Ren Zhengfei, bu markayı Çin’de kurarken 42 yaşındaydı ve bu slogan ile yola çıkarak gençlere başarılı olmanın yaş ile alakalı bir durum olmadığı ve hiçbir şeye geç kalınmadığını öğretti. Bu marka kurulduğu ilk yıllarda Çin ordusuna teknik cihaz üretmekte idi. Ren Zhengfei, ordunun iletişiminin yerelleşmesi maksadı ile bu markayı oluşturdu ve dünyada iletişimi yaygınlaştıran markalar arasında kısa sürede yer buldu. Her yıl cirosu %30 oranında artış gösteren bu marka uzun yıllar boyunca yerini koruyacak gibi gözüküyor. 

Site adresi : https://www.huawei.com

Huawei kullanımı özellikleri konusunda daha fazla detay için mobilshift.com’un huawei sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir