BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mühendislik
  4. »
  5. ABD’deki En İyi 5 Mühendislik Bursu Programları

ABD’deki En İyi 5 Mühendislik Bursu Programları

Omr Omr -
311 0
ABD'deki En İyi 5 Mühendislik Bursu Programları

Mühendislik, matematik ve bilim ilkelerini pratik problemlere uygulayan bir meslektir. ABD’de bir lisans mühendisliği derecesi genellikle dört yıl sürer ve on binlerce dolara kadar mal olabilir. Lisansüstü programlar, iki ila altı yıl arasında herhangi bir yerde sürebilir ve bir lisans derecesinin maliyetine daha fazlasını ekleyebilir. Neyse ki, öğrencilerin bu maliyetleri karşılamasına yardımcı olacak birçok burs programı mevcuttur. ABD’deki en iyi 5 mühendislik burs programı listemiz için aşağıyı okumaya devam edin.

1.  Ulusal Savunma Bilimi ve Mühendisliği Yüksek Lisans Bursu

Ulusal Savunma Bilimi ve Mühendisliği Yüksek Lisans Bursu veya NDSEG, doktora derecesi almak isteyen ABD vatandaşlarına ve vatandaşlarına verilen rekabetçi bir burstur. Burs, ABD’deki bilim adamlarının ve mühendislerin sayısını ve kalitesini artırmayı hedefliyor ve Hava Kuvvetleri Bilimsel Araştırma Dairesi, Ordu Araştırma Ofisi ve Donanma Araştırma Ofisi arasında ortak bir sponsorluktur.

Burs kazananları, bazıları kimya mühendisliği, elektrik mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, makine mühendisliği ve inşaat mühendisliği olmak üzere on beş disiplinden birini öğreniyor olmalıdır. Alıcı, ABD’deki herhangi bir kuruma devam etmekte özgürdür ve tam öğrenim ve zorunlu ücretlerini üç yıla kadar ödeyecektir. Ek olarak, her yıl 1000 $ sağlık sigortası ile birlikte aylık bir maaş sağlanacaktır.

2.  Kelly Geleceğin Mühendisleri Programı

Bu, eğitim, mühendislik, bilgi teknolojisi ve hukuk gibi çeşitli sektörlerde danışmanlık uzmanlığı sunan Kelly şirketi tarafından kurulan bir burs programıdır. Geleceğin Mühendisleri Burs Programı, mühendislik öğrencilerinin derecelerini finanse etmelerine yardımcı olmayı ve mühendislik disiplinine ilgiyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Her yıl, iki seçkin ikinci veya üçüncü sınıf mühendislik öğrencisi, öğrenim masrafları için 1500 $ sağlayacak olan bu bursu alabilir. Kalifiye olmak için, öğrenciler mühendislik alanında bir kariyere bağlılık göstermeli ve 3.0 genel not ortalaması ile olağanüstü akademik performans sergilemelidir. Öğrenci ayrıca ABD veya Kanada’da akredite bir mühendislik programına kayıtlı olmalı ve bir arka plan bilgi formu, 1.200 kelimelik bir makale, iki öneri formu ve resmi transkript sunmalıdır.

3.  Ulusal Profesyonel Mühendisler Bursu

Bu burslar, ABD’deki ‘Profesyonel Mühendis’ unvanını düzenleyen Ulusal Profesyonel Mühendisler Topluluğu veya NSPE tarafından yönetilmektedir. NSPE bursları, liseden lisans ve lisansüstü öğrencilerine kadar her yaştan mühendislik öğrencisi için mevcuttur. Lisans mühendisliği öğrencileri için NSPE, Yardımcı Miras Bursu , Albert H. Miller Burs Fonu ve Steinman Bursu olmak üzere üç burs sunmaktadır . Her burs için şartlar ve ödüller değişiklik gösterir ve ilgili sayfalarda daha fazla bilgi bulunabilir.

Yüksek lisans mühendisliği öğrencileri için, NSPE, yönetimde ileri çalışmaları sürdüren bir mühendise 2.500 $ ‘a kadar ödül veren bir PEG Yönetim Bursu sunmaktadır . ABD vatandaşı olan ve olmayan herhangi bir stajyer veya lisanslı profesyonel mühendis, mevcut NSPE üyesi oldukları sürece başvurabilir.

4.  Kadın Mühendisler Bursu Derneği

Kadın Mühendisler Derneği veya SWE, altmış yılı aşkın süredir bilim ve mühendislik alanlarında çalışan kadınlara yardım ediyor. SWE, bir kadın topluluğu oluşturmanın yanı sıra mühendislik, mühendislik teknolojisi ve bilgisayar bilimleri alanlarında akredite programlara katılan kadınlara finansal yardım sağlamak için birden fazla burs programı sunmaktadır. Her yıl, SWE, hem birinci hem de yüksek lisans öğrencilerine 1000 $ ile 15.000 $ arasında değişen bireysel burslar verir ve bunların çoğu yıllık olarak yenilenebilir. SWE bursuna hak kazanmak için, kadın başvuru sahiplerinin ABET onaylı bir programa sahip bir okula gitmeyi planlamaları gerekir. Lisans başvuru sahiplerinin ayrıca mühendislik, teknoloji veya hesaplama eğitimi almayı planlaması gerekirken, lisansüstü başvuru sahiplerinin halihazırda bir mühendislik, teknoloji veya bilgi işlem programına kayıtlı olması veya kabul edilmesi gerekir.

Ek olarak, SWE, işgücüne mühendis olarak yeniden girmeye çalışan kadınlara yardımcı olmak için yeniden giriş / geleneksel olmayan burslar da sunmaktadır. Bu bursun alıcıları, iki veya daha fazla yıldır okul dışında olan tam ve yarı zamanlı öğrencileri veya mühendislik ve teknoloji iş gücünü içerir.  

5.  Intertek Mühendislik Bursları

Bu, toplam kalite güvence hizmetlerinde uzmanlaşmış bir şirket olan Intertek tarafından verilen bir burstur. Her yıl burs, gelecek vaat eden lisans mühendisliği öğrencilerini 10.000 $ ile ödüllendiriyor. Adayların hak kazanmak için İngilizce konuşan ABD veya Kanada vatandaşı olmaları ve akredite bir üniversitede tam zamanlı eğitim almış olmaları gerekir. Ek olarak, adaylar 2. veya 3. sınıfta olmalı ve 3.2 kümülatif not ortalamasına sahip olmalıdır.

Sonuç

ABD’de mühendislik derecesi almak maliyetli bir süreç olabilir. Öğrencilerin bir dereceye doğru yollarını finanse etmelerine yardımcı olacak çok sayıda burs ve ödül mevcuttur. ABD’deki en iyi mühendislik burslarından bazıları NSPE burslarını, Intertek mühendislik burslarını ve Kadın Mühendisleri Topluluğu burslarını içerir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir