BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mühendislik
  4. »
  5. En İyi 5 Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans Kursu

En İyi 5 Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans Kursu

Omr Omr -
209 0
En İyi 5 Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans Kursu

Elektrik mühendisliği, geniş bir endüstri yelpazesinde en uygulanabilir mesleklerden biri olarak duruyor. Bir elektrik mühendisi, teknolojinin istediğimiz ve beklediğimiz şekilde hareket etmesini sağlamak için elektrik, elektronik ve elektromanyetizma ilkelerini inceleyebilir ve uygulayabilir.

Üniversitede mühendislik okuyorsanız veya yakında eğitim alacaksanız, bir mühendisi sınıfının en iyisi yapan en önemli 5 özelliğe ilişkin içgörümüze göz atın .

Kariyer fırsatları

Elektrik mühendisliği, kontrol sistemleri, enstrümantasyon, telekomünikasyon, radyo frekansı mühendisliği, sinyal işleme, elektronik ve mikroelektronik, dijital bilgisayarlar, robotik ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bir elektrik mühendisinin üretken bir kariyer geliştirebileceği görünüşte sayısız alt alan vardır. . Bu alt alanların çoğu, çok sayıda uzmanlığı kapsayan diğer mühendislik disiplinleriyle de örtüşmektedir.

Üniversiteler ve Kurslar

Seçtiğiniz Elektrik mühendisliği yüksek lisans kursu, büyük ölçüde konunun en çok hangi alanına ilgi duyduğunuza bağlı olacaktır. Şimdilik, oradaki en prestijli ve saygın kurslardan bazılarına göz atarak başlayalım:

1. Oxford Üniversitesi
Oxford, dünyanın en eski yüksek öğretim kurumlarından biridir ve eşit derecede uzun süredir devam eden bir tarihe ve entelektüel zenginliği için hak edilmiş bir üne sahiptir. Oxford’un ortaçağ merkezinde yer alır ve 100’den fazla kütüphane ile en büyük İngiliz kütüphane sistemine sahiptir.

Oxford, gerekli altyapı becerilerine ve eğitime sahip öğrenciler için bir mühendislik kariyerine dönüştürmek için bir yol olarak Mikroelektronik, Optoelektronik ve İletişim alanında Yüksek Lisans sunmaktadır. Kurs, çevrimiçi öğrenme ortamı aracılığıyla iş yerinden uzaklaşılan zamanı minimuma indirmek için tasarlandığı için olabildiğince esnektir. Buna ek olarak, öğrencilerin Oxford’da ikamet etmek için altı hafta geçirmeleri gerekir ve bu da iki yıla yayılabilir.

Bu dönüştürme dersinin amacı, öğrencilere elektrik ve elektronik mühendisliği alanında bir kariyer geliştirmek için gerekli olan kritik ve analitik yetenekleri sağlamaktır.

2. Imperial College London

Şehir merkezinde bulunan Imperial College London, Birleşik Krallık’ın önde gelen bilim temelli kurumlarından biridir. Imperial College, Birleşik Krallık’taki elektrik ve elektronik mühendisliğine adanmış en büyük bölümlerden birine sahip uluslararası lider bir araştırma merkezidir.

Üniversite, uluslararası düzeyde yenilikçi ve rekabetçi araştırmalar yürütmeye kararlıdır. Aslında, bölümün araştırmalarının% 97’si ya ‘uluslararası olarak mükemmel’ ya da ‘dünya lideri’ olarak görülüyor.

3. California Üniversitesi, Berkley

Kaliforniya’nın Pasadena’daki Teknoloji Enstitüsü (Caltech), US News & World Report, Forbes ve Times Higher Education tarafından ABD’deki en iyi 10 üniversiteden biri olarak sıralanmıştır. Caltech, küçük ama önemli bir okuldur ve büyük katkılar sağlamıştır. Astronomi, fizik, çevre bilimi, bilgisayar bilimi, mühendislik ve daha fazlası.

Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı, bir yıl içinde tamamlanabilen hızlı tempolu ancak önemli bir programdır. Bu süre zarfında öğrenci, toplu araştırma projeleriyle laboratuvarlarında benzersiz ilk elden eğitim alırken, sistemlerin, mekatroniğin ve devrelerin temellerini öğrenecek.

4. Stanford Üniversitesi

US News & World Report, prestijli Stanford Üniversitesi’ni ABD’deki en iyi beş üniversiteden biri olarak sınıflandırıyor Bir Silikon Vadisi komşusu olan Stanford, iş ve teknoloji geliştirme için mükemmel bir yerdir.

Stanford’un Elektrik Mühendisliği alanında MS için müfredatı, hukuk veya işletme ile mühendislik alanında ortak bir derece seçmenin mümkün olduğu ölçüde, son derece özelleştirilebilir. Program üç ana araştırma alanına odaklanmıştır: bilgi sistemleri ve bilimi, fiziksel teknoloji ve bilim ve donanım / yazılım sistemleri.

5. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)

Yüzlerce Ulusal Bilim Madalyası Alıcıları, Saha Madalyası sahipleri, astronotlar, MacArthur Üyeleri ve diğer prestijli şahsiyetler bu politeknik üniversiteden mezun olmuş veya işe alınmıştır. Fiziksel bilimler, ekonomi, biyoloji, yönetim ve tabii ki mühendislik gibi teknik alanların eğitiminde gerçek bir liderdir. Tüm bunlar, MIT’nin bu ilk 5 listesinde yer almasını pek de şaşırtıcı kılmaz.

MIT’nin Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü, Elektrik Mühendisliği alanında başka hiçbir şeye benzemeyen bir MS derecesine sahiptir. Öğrenciler, orada geçirdikleri süre boyunca çeşitli teknik programlar ve modeller için analitik, hesaplamalı ve hatta fiziksel metodolojileri uygulayabilirler. MIT ayrıca öğretim, laboratuvar ve araştırma alanları için asistanlık ve burs gibi farklı türde olanaklar sağlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir