BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mühendislik
  4. »
  5. Avustralya’da İnşaat Mühendisliği için En İyi 10 Üniversiteleri

Avustralya’da İnşaat Mühendisliği için En İyi 10 Üniversiteleri

Omr Omr -
168 0
Avustralya da İnşaat Mühendisliği için En İyi 10 Üniversiteleri

İnşaat mühendisliği, büyük ölçekli yapılar ve altyapı sistemleriyle ilgilenen bir mühendislik disiplinidir. Avustralya’da, bir kariyer olarak inşaat mühendisliği ile ilgilenen öğrencilerin önce lisans derecelerini almaları gerekir.

Çalışmaları sırasında öğrenci, matematiğin temellerinden malzeme mühendisliği gibi özel derslere, yapı ve zemin mühendisliğine kadar her şeyi öğreneceklerdir. Mezun olduktan sonra, öğrenci Avustralya’da profesyonel mühendislik unvanına hak kazanmadan önce ilgili bir alanda dört yıl çalışmalıdır.  

1. Melbourne Üniversitesi

Melbourne Üniversitesi 1853 yılında kurulmuştur ve inşaat mühendisliği bunlardan biri olan çok sayıda program sunan bir devlet yüksek öğretim kurumudur. Uluslararası sıralamalar, üniversiteyi sürekli olarak Avustralya’daki en iyi okul olarak yerleştirmiştir. Ayrıca şu anda dünyanın en iyi 32. üniversitesi olarak sıralanmaktadır.

Üniversitenin inşaat mühendisliği programı, günümüz şehirlerindeki artan nüfusu karşılamak için sürdürülebilir altyapı tasarımına odaklanmaktadır. Üniversitede birinci sınıf profesörler bulunur ve öğrencilere değerli araştırmalara ve endüstri bilgilerine erişim sağlar. Lisans düzeyinde, öğrencilere inşaat ve yapı mühendisliğinin temellerinin öğretildiği bir inşaat sistemleri ana dalı mevcuttur.

2.  Sidney Üniversitesi

Avustralya’nın ilk üniversitesi olarak kurulan Sydney Üniversitesi, tarih açısından zengindir ve herkes için eğitim sağlamaya inanır. Üniversite, eşitlik ve statükoya meydan okuma konusundaki kurucu ideallerine sadık kaldı ve kadınları 1881 gibi erken bir tarihte kapılarından içeri aldı. Okul ayrıca mükemmel bir akademik üne sahip ve düzenli olarak dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer alıyor.

Sydney Üniversitesi’ndeki inşaat mühendisliği okulu 100 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir. Ayrıca, hem eğitim hem de araştırmadaki mükemmelliği nedeniyle dünyanın en iyi 20. inşaat mühendisliği okulu seçilmiştir. Kurslar, ana inşaat mühendisliği alanına ve bir yönetim rolünde çalışmak isteyenler için bir proje yönetimi alanına bölünmüştür. Yapı mühendisliği, ulaşım mühendisliği ve proje yönetimi dahil olmak üzere öğrencilerin uzmanlaşması için sekiz farklı araştırma alanı da mevcuttur.

3. Queensland Üniversitesi

Bu, harika araştırma ve öğretim geçmişine sahip Avustralya’nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Son derece yetenekli ve motive öğretmenler, mükemmelliği öğretmeye odaklanır ve öğrencilerinin başarısına bağlıdır. Öğrencileri endüstri fırsatlarıyla buluşturmak ve mezuniyet sonrası hayata hazırlamak için bir Öğrenci İstihdam Merkezi de mevcuttur.

Üniversitedeki inşaat mühendisliği programı su, çevre, ulaşım ve yapı mühendisliği alanlarıyla ünlüdür. Standart bir Lisans derecesi, yüksek lisans seçenekleri ile birlikte sunulmaktadır. Icarus Programı adı verilen özel bir program, geleneksel inşaat mühendisliği çalışmalarını küçük gruplar halinde tamamlanan disiplinler arası projelerle harmanlamak için çalışıyor. Bu yenilikçi öğretim yaklaşımı, öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarını uygulamalı bir yaklaşımla karşılamaya yardımcı olur.

4. Yeni Güney Galler Üniversitesi

New South Wales Üniversitesi, kaliteli öğretim programlarıyla gurur duyan, önde gelen bir araştırma ve öğretim üniversitesidir. Üniversite, yeni fikirlerin geliştirilmesine ve kalıcı olacak bilginin teşvik edilmesine inanmaktadır. Üniversite ile yerel ve uluslararası topluluklar arasında kurulan ortaklıklar, öğrencilerin, profesörlerinin ve danışmanlarının çalışma ve araştırma alanlarında mükemmelleşmesine yardımcı olur.

1949’da kurulan üniversitenin inşaat mühendisliği fakültesi, şu anda 2019’da dünyanın en iyi 12.’si olarak sıralanmaktadır. Okul, hem lisans hem de lisansüstü inşaat mühendisliği programlarına kayıtlı 2000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ek olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli program seçenekleri mevcuttur. Bu programlardan bazıları inşaat mühendisliği ödülleri, ölçme ve jeo-uzamsal mühendisliği içerir.

5. Monash Üniversitesi

Monash Üniversitesi bir devlet araştırma üniversitesidir. Ana kampüsü Clayton, Victoria’da bulunmaktadır. Üniversite 1961’de kuruldu ve adını askeri mühendis Sir John Monash’tan alıyor. O zamandan beri, okulun inşaat mühendisliği programı da sadece 23 öğrenciye sahip olmaktan Avustralya’daki en büyük mühendislik programlarından birine kadar büyüdü.

Aslında, mühendislik okulu, Avustralya’daki en iyi fakülte olarak Times Higher Education tarafından derecelendirilmiştir. Öğrencilerin ilerlemesine yardımcı olacak çeşitli programlar mevcuttur. Dikkate değer bir örnek, Mühendislikte Kadın olarak adlandırılır ve disipline cinsiyet eşitliğini getirmeye odaklanır. Monash Mühendislik Liderliği adı verilen başka bir program, öğrencileri endüstride çalışarak geleceğin liderleri olmaya hazırlamak için var.

6. Batı Avustralya Üniversitesi

Batı Avustralya Üniversitesi, Perth şehrinde bulunan ana kampüsü ile başka bir kamu araştırma üniversitesidir. Okul, öğrenci-öğretmen oranları için beş yıldız derecesine sahiptir ve dünyanın dört bir yanından araştırmacıları çeken önde gelen bir araştırma enstitüsüdür. Ayrıca, okulun Perth’teki ana kampüsünün evi, güneşli ve sıcak havası nedeniyle güzel, açık hava yaşam tarzına izin veren dünyanın en yaşanabilir 10 şehrinden biri olarak seçilmiştir.

İnşaat mühendisliği okumakla ilgilenen öğrenciler üniversitenin İnşaat, Çevre ve Maden Mühendisliği Bölümüne katılabilir. İnşaat mühendisliği uzmanlığı, jeoteknik mühendisliği, deprem mühendisliği, yapı mühendisliği, ulaşım mühendisliği ve daha fazlasını kapsar. Bu alanlarda, ileri bir derece almak isteyen öğrenciler için araştırma da mevcuttur. GHD gibi büyük şirketlerle endüstri ortaklıkları, öğrencilerin çalışmalarını geliştirmek için bağlantılar kurmalarına ve stajyerlik yapmalarına yardımcı olmak için de mevcuttur.

7. Adelaide Üniversitesi

Adelaide Üniversitesi, Güney Avustralya’nın güney eyaletinde bulunmaktadır ve 1874 yılında kurulmuştur. Okulun sivil, çevre ve maden mühendisliği programlarının yüksek kalitesi, kurumun sürekli olarak üniversitelerin ilk% 1’inden biri olarak sıralanmasına yol açmıştır. Okul, öğrencilere gerçek dünyadaki temel zorlukları çözmek için yaratıcı düşünme becerileri sağlamayı amaçlamaktadır.

Kabul edildikten sonra öğrenciler, derecelerini tamamlamak için temel mühendislik derslerinin yanı sıra altyapı ve malzemeler, mekanik ve jeoloji gibi özel dersler alacaklardır. Öğrencilerin ihtiyaçlarına en uygun olanı bulabilmeleri için çeşitli derece türleri de sunulmaktadır. Bu derecelerden bazıları, bir Finans derecesi ile birlikte İnşaat Mühendisliği Lisansı ve bir Sanat derecesi ile birlikte bir İnşaat Mühendisliği Lisansı içerir.

8. Teknoloji Üniversitesi, Sidney

Bu kamu araştırma üniversitesi (UTS olarak da bilinir) Sidney şehrinde bulunur ve resmi olarak 1988 yılında kurulmuştur. Okulun inşaat ve çevre mühendisliği programı, öğrencilerin toplumu iyileştirmek için karmaşık sorunları çözmek için gerçek çözümler geliştirmelerine yardımcı olur. Okul tarafından sunulan her kurs, sektör profesyonellerinin, alandaki akademisyenlerin ve gerçek lisans öğrencilerinin yardımıyla özenle geliştirildi, bu nedenle harika bir eğitim deneyimi alacağınızdan emin olabilirsiniz.

9. Newcastle Üniversitesi, Avustralya

1965 yılında Avustralya’da kurulan University of Newcastle, New South Wales eyaletindeki Newcastle şehrinin bir banliyösünde bulunan bir ana kampüse sahiptir. Okulun inşaat ve yapı mühendisliği programı dünyanın en iyi 150’si arasında yer almaktadır.

Sunulan programlarda okuyan öğrenciler, kaliteli eğitimin yanı sıra kurslarını işletme ve girişimcilik gibi diğer fakültelerde çeşitlendirme esnekliğinden de yararlanırlar. Üniversiteye katılmanın diğer faydaları arasında yüksek istihdam oranlarının yanı sıra normal Avustralya yılı yerine bir yılda tamamlanabilen hızlı bir Yüksek Lisans programı bulunmaktadır.

10. Tazmanya Üniversitesi

1890’da kurulan bu üniversite, Avustralya’da kurulan dördüncü üniversitedir. Okulun inşaat mühendisliği programı, öğrencilerin mühendislik kariyerlerinde başarılı olmaları için çeşitli kurslar sunar. Engineering Design and Build gibi özel kurslar, öğrencilere teorik bilgileri sınıflarından uygulamak için ellerini kullanma şansı verir. Öğrencileri mezuniyet sonrası hayata hazırlamak için bir işe yerleştirme kursu da mevcuttur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir