BilaHare

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İktisat
 4. »
 5. İktisada Giriş Ders Notları

İktisada Giriş Ders Notları

muktesid muktesid -
342 10
iktisada giriş ders notları

Sizlere tüm iktisat dersleri ve yeni başlayanlar için iktisada giriş ders notları, sınav soruları, faydalı dokümanlar, kitap önerileri gibi bilgilere yer verdiğimiz bu platformda bulabilecekleriniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle de yeni başlayanlar için iktisada giriş ders notları hem AÖF iktisata giriş 1 ve 2 derslerinde hem de fakültede örgün öğrenim görenler için faydalı olacağını düşünüyoruz.

Ders Notları

Sayfamızda bulabileceğiniz ders notları faydalı gördüğümüz akademisyenlerin öğrencileri ile paylaştıkları bilgilerden oluşmaktadır. Bilim olarak aynı konuyu işlese de yiğit-yoğurt hikâyesi gibi her akademisyenin farklı bir anlatış tarzı, üslubu bulunmaktadadır. Anlayabileceğiniz en yalın şekilde anlatılmış iktisat ders notlarına yer vermeye çalışacağız. Sadece iktisada giriş değil tüm iktisat dersleri ve konularına yer vermeye çalışacağız. Bir konu için sadece bir yazarın ders notlarını vermek yerine çeşitli kaynakları derleyerek en faydalı dökümanları sizlere ulaştırmaya çalışacağız. Sizde faydalı olduğunu düşündüğünüz veya görmek istediğiniz bir akademisyenin, yazarın ders notlarını bizimle paylaşarak sayfamıza herkesin okuması için eklettirebilirsiniz. Burada temel amacımız iktisat bölümüne konu olabilecek her türlü ders notlarına yer vererek en doğru ve faydalı bilgiyi bir açık kütüphane şeklinde herkese ulaştırmak.

Sınav Soruları

Aynı şekilde iktisada giriş sınav soruları kısmında da sınavlarda daha önce paylaşılmış soru örneklerini, çıkmış ya da çıkabilecek konuları, çözümlü soruları, farklılık yaratmış, klişeden uzak soruları paylaşarak sizlere sunmaya çalışacağız. Burada bize düşen tüm bu dökümanları derleyerip sizlere sunmakken sizlere düşen ise geri bildirimde bulunarak en faydalı kaynakları tespit etmemizde ve en doğru bilgiyi okuyuculara ulaştırmakta bizlere yardımcı olmanız. Eğer elinizde iktisada giriş veya diğer derslere ait sınav soruları varsa, özellikle klasik sınav şeklinde sorulmuş soruları bizlere ileterek diğer ziyaretçilere sunabilirsiniz.

Hertürlü Konuda Bize Ulaşın

Eğer ders notu ya da sınav soruları isteğiniz varsa bize yorum kısmından ileterek temin etmemiz için talepte bulunabilirsiniz. Eğer yayınlanan içeriklerden herhangi birinde yanlış, yanıltıcı ya da eksik bilgi tespit ederseniz lütfen düzeltilmesi için yine iletişim kurunuz. Eğer içerikler arasında size ait olan ve telif hakkı kapsamında paylaşılmasını istemediğiniz ders notları, sınav soruları varsa kaldırma talebinde bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar

10 Yorum

 1. Muhammed Ali - -

  İktisada giriş 1 ve 2 nin klasik soruları varsa gönderebilir misiniz?

 2. Mehmet Emin - -

  Hocam iktisada giriş 1 ders notu ve sınav sorularını paslar mısın şimdiden teşekkürler..

  1. Moustaquin - -

   İktisat giriş notları istiyorum ve sınav soruları

 3. furkan - -

  iktisada giriş notu ve sınavı var mı?

 4. ertugrul - -

  banada yollayin biriniz

 5. Sümeyye - -

  Farklı sitelerden kitaplardan baksam da çözemediğim iktisad(giriş)..
  Paylaşırsanız çok sevinirimm.

 6. furkan çetin - -

  rica etsem bana zeynel dinler iktisata giriş kitabını pdf olarak atabilir misiniz

 7. umut - -

  merhaba zeynel dinler iktisata giriş kitabını pdf olarak atabilir misiniz ?

 8. hatice çetin - -

  iktisada giriş ders notları zeynel dinlerin özeti şeklinde varsa çok iyi olur

 9. Bahoz karahan - -

  Hocama bana da gönderebilir misiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir