BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Ford Nerenin Malı | Ford Kime Ait | Ford Hangi Ülkenin

Ford Nerenin Malı | Ford Kime Ait | Ford Hangi Ülkenin

muktesid muktesid -
516 0
ford nerenin malı kurucusu kim

Sokaklarda birçok kişinin tercih etmiş olduğu Ford’un tarihi nedir? Ford nerenin malı? Ford kime ait? Bu soruların cevabını mı arıyorsunuz? Öyleyse doğru yerdesiniz.

Asıl ismi Ford Motor Company olan ve araba üretim firması olan Ford, Amerikan Birleşik Devletleri’nin Michigan şehrinde Henry Ford tarafından 16 Haziran 1903 yılında kurulmuştur. Şu an firmanın merkezi Dearborn’a bağlı Michidan’da olmaktadır. Dünya’nın ilk otomobil üretimi başlatan ve otomotiv endüstrisi liderleri arasında olan Ford Motor Company, 6 kıtada ve tam sayısı bilinmemle beraber 200 pazarda araçlarını üretip, satmaktadır. Dünya çapında yaklaşık olarak 187.000 çalışana sahip olan Ford, endüstrinin gelişmesinden oldukça büyük rol oynamıştır. Değişebilir parçaları kullanmayı tercih eden Ford Motor Company, daha düşük masraflar ile araçlarını üretebilmekte ve yenileyebilmektedir.

Ford Nerenin Malı: Amerikan Birleşik Devletleri

Ford Ne Zaman Kuruldu: 16 Haziran 1903

Ford Kurucusu Kimdir: Henry Ford

Ford’un kurucusu | Henry Ford

Ford Logosunun Anlamı: Nostaljik bir geçmişi anımsatan Ford yazısı mavi plaka üzerine süslü harfler ile yazılmaktadır.

Web Site: https://www.ford.com/

Ford, ticari araç ve binek araç kategorisinde çok farklı segmentlerde üretim yapmaktadır. Binek araçlar gündelik hayatta kullanılacak düşük yakıtlı ekonomik araçlarla birlikte Ford GT gibi performans arabaları da üretmektedir.

Ford GT
Ford GT

Mustang bir araba markası mıdır sorusu sürücüleri hep çelişkide bırakmıştır. Mustang genelde kendi başına bir araba markası olarak bilinse de aslında Ford’un bir modelidir. Kendine özgü tasarımı ve motor sesiyle ilgili çeken Ford Mustang modelleri her zaman ilgi çekmiştir.

Ford Mustang
Ford Mustang

Mustang’ın logosunun güçlü ve koşar halde olan bir at simgesidir. Performans ve hıza atıf yapılan logoyla Ford’dan farklı bir logo kullanılmaktadır.

Ford Mustang Logo
Mustang Logo

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir