BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İnternet
  4. »
  5. Yandex Nerenin Malı | Hangi Ülkenin

Yandex Nerenin Malı | Hangi Ülkenin

muktesid muktesid -
272 0

Günümüzün arama motorları arasında Google kadar ön planda olmasa da Yandex’in de güzel işler başardığını biliyor muydunuz? Peki ya Yandex nerenin malı? Hiç merak ettiniz mi?

2000 yılında arama motoru olarak kurulan Yandex, Rus Bilişim Teknolojileri şirketinin sahip olduğu bir arama motorudur. Rusya’da en çok ziyaret edilen web siteleri arasında birinci sıraya yerleşen Yandex, Rusya’nın sahip olduğu Pazar payı bakımında en büyük arama motoru olmuştur. Bir ar-ge laboratuvarı olarak görev yapan Yandex Labs, Francisco Körfez bölgesinde bulunan Yandex’e ait bir alt birim şirketidir.

Yandex Nerenin Malı: Rusya

Yandex Ne Zaman Kuruldu: 2000

Yandex Kurucusu Kimdir: İlya Segaloviç ve Arkadiy Voloj

Yandex CEO’su Kimdir: Arkadiy Voloj (Rusya) ve Mehmet Ali Yalçındağ (Türkiye)

Yandex Alanı: İnternet ve arama motoru

Web Site: https://www.yandex.com.tr/

Yandex Navigasyon

Navigasyon haritalar kullanımı artık hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisi haline geldi. Teknolojinin gelişimi sırasında önceleri navigasyon cihazları araçlarımızın ön pencerelerinden sarkmaya başlamıştı.

Navigasyon Cihazı

Zamanla navigasyon cihazlarının yerini arabalarla bir üretilen ekranların kendi navigasyonları ya da telefonlarımız aldı. Telefonların ön plana çıkmasıyla da Google başta olmak üzere Yandex arama motoru da haritalar ve navigasyon konusunda hızlı çözümler üreterek Google Maps ve Yandex Haritalar piyasaya sürüldü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir