BilaHare

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Almanya’nın En Büyük 10 Yazılım Mühendisliği Şirketi

Almanya’nın En Büyük 10 Yazılım Mühendisliği Şirketi

Omr Omr -
300 0
Almanya nın En Büyük 10 Yazılım Mühendisliği Şirketi

Yazılım mühendisleri, yazılım geliştirmek için mühendislik ilkeleri ve bilgisayar programlama dilleri hakkındaki bilgilerini kullanır. Yaptıkları yazılımlar, kişisel bilgisayarlardan virüsleri kaldırmak ve yüksek teknolojili oyunlarla insanları eğlendirmekten ticari ağ sistemleri geliştirmeye ve kurmaya kadar çeşitli farklı işlevleri yerine getirebilir. Almanya’daki bir kariyer için düşünmeye değer en iyi on yazılım mühendisliği şirketini öğrenmek için aşağıyı okumaya devam edin.

1. SAP

SAP, 1972’de beş girişimcinin yeni bir teknoloji için bir iş fikri bulmasıyla ortaya çıktı. Bilgi teknolojisi endüstrisini dönüştürmek için yola çıktılar ve ilk müşterilerini kazandılar. Yıllar geçtikçe bu, 437.000 güçlü müşteri tabanına ulaştı ve dünya çapında çok sayıda şirketi dönüştürdü. SAP, satın almaları ve şirketin devam eden büyümesini kullanarak şimşek kadar hızlı veri analitiği süreçlerini gerçeğe dönüştürmeyi başardı. Bugün şirket, 98.600’den fazla çalışanıyla bulut bilişim ve iş ağlarında küresel bir liderdir.

SAP’de çalışmak üzere işe alınan yazılım mühendisleri, geniş kaynakların desteğiyle fikirleri gerçeğe dönüştüren yaratıcı düşünürlerden oluşan bir ekibe katılacak. Şirket, daha az deneyimli profesyonellerin kariyerlerinde büyümelerine yardımcı olabilecek akıl hocalarının yanı sıra yenilikçi iş eğitimi de sunmaktadır.

2. Lufthansa Sistemleri

Lufthansa Systems GmbH & Co. KG, 350’den fazla müşterisi ile havayolu endüstrisinde dünyanın önde gelen BT hizmetleri sağlayıcılarından biridir. Merkezi Frankfurt’ta, Almanya’da birkaç başka ofisi ve dünya çapında 16 ülkede daha fazla konumu var. Havayollarının dijitalleşmeden yararlanmasına yardımcı olmak için endüstri bilgisini teknolojik uzmanlık ve sahada yılların çalışma deneyimi ile birleştirmek için çalışmaktadır.

Lufthansa sistemleri, havayolu sektöründe kariyer yapmak isteyen yazılım mühendisleri için harika fırsatlar sunar. Yazım sırasında, şirketin web sitesinde yazılım mimarı, ürün mimarı ve uzman DevOps rolleri dahil olmak üzere her düzeyde fırsatlar sunan çok sayıda rol vardır. Şirketin çalışanlarına sunduğu bazı avantajlar arasında seyahat teklifleri, ikramiyeler, esnek çalışma saatleri ve genç aileleri olan çalışanlar için çocuk bakımı yer alır.

3. İçgüdü Araçları

Merkezi Almanya’nın güneydoğusundaki Stuttgart şehrinde bulunan Instinctools, web geliştirme, mobil geliştirme, analitik, danışmanlık ve yazılım testi alanlarında hizmetler sunan bir yazılım geliştirme şirketidir. Şirketin 2000 yılında kurulmasından bu yana, Instinctools 200 çalışana ulaştı. Bir kalori izleyici, bir flört uygulaması ve bir ev teftiş uygulaması dahil olmak üzere bir dizi sektörde çok sayıda proje üzerinde çalıştı.

Şirkette bir rol arayan yazılım mühendisleri, kod sürümlerini yöneten, dağıtım modellerini seçen, test prosedürlerini yöneten ve herhangi bir sorunu yazılım geliştiricilerine ileten bir rol olan DevOps mühendisi olarak başvurabilirler. Şirket, çalışanları için yarattığı atmosferle gurur duymaktadır. Tüm çalışanlara esnek zaman ve İngilizce öğrenme fırsatı sunar.

4. SoftServe

SoftServe 1993 yılında kuruldu ve Almanya dahil dünyanın dört bir yanında ofisleri var. Şirket, özel yazılım geliştirmenin yanı sıra siber güvenlik ve web geliştirme konusunda uzmanlaşmıştır. Bugün, şirket perakende, sağlık ve tıp sektörlerinde çok sayıda müşterisi ile 7,800’den fazla çalışanı istihdam edecek şekilde büyümüştür. Şirketin en dikkate değer projelerinden biri, hastaların yaşam kalitesini ölçmek ve tıbbi test sonuçlarını takip etmek için akıllı telefonlar için bir android uygulaması geliştirmeyi içeriyor.

İş rolleri için ön görüşme aşamasına geçen yazılım mühendisleri, başarılı olursa teknik bir görüşmeden sonra bölüm yöneticisi ile son bir görüşme yapacaklar. Mühendislerin başvurabileceği bir rol, Python, Java, PHP ve C ++ gibi yazılım dillerinin anlaşılmasını gerektiren bir çözüm mimarı pozisyonudur.

5. Eleks

Almanya, Berlin’de bir bölge ofisi bulunan ELEKS, dünyanın en iyi kuruluşlarından bazıları için özel yazılım geliştirme, ürün tasarımı ve kalite güvencesi konularında hizmetler sunmaktadır. Şirketin en dikkate değer projelerinden bazıları, Avrupa gaz pazarından gelen verileri dijitalleştirme ve araç kiralama işlerini dijital olarak dönüştürmeyi içeriyor.

Şirket, 2019 itibariyle en genç çalışan 18 ve en yaşlısı 81 olmak üzere her yaştan insanı işe almak için çaba göstermektedir. Çalışanları için, ELEKS esnek saatler, sağlık ve mutluluk programları, mentorluk programları, kurumsal kutlamalar ve düzenli ekip oluşturma etkinlikleri düzenlerler. Ayrıca, iş-yaşam dengesini teşvik eden personelin çocukları için etkinliklere ev sahipliği yaparlar.

6. TeamViewer

TeamViewer, Almanya merkezli bir yazılım şirketidir ve 2005 yılında kurulmuştur. Şirket, son on yılda, dünyanın her yerinden bireylere uzaktan destek ve işbirliği sağlayan bulut tabanlı teknolojiler oluşturmaya odaklanmıştır. TeamViewer ürünleri bugün dünya çapında milyarlarca kez kullanılmıştır. Aslında, ürünü dünyanın en iyi Fortune 500 şirketlerinin% 90’ı tarafından ekip işbirliği çabalarında kullanılmaktadır.

TeamViewer’da bir iş arayan yazılım mühendisleri, Edge’de işleri erişilebilir kılmak ve IoT bağlantısını iyileştirmek amacıyla doğrudan şirketin web sitesinde C ++ / ios IoT yazılım mühendisi gibi rollere başvurabilir.

7. Vektör

30 yılı aşkın bir süre önce kurulan Vector, otomotiv pazarı için elektronikler geliştiriyor ve o zamandan beri Almanya dahil olmak üzere dünya çapında 26 lokasyonda 2.500’den fazla kişiyi istihdam edecek şekilde genişletti. Şirketin teknolojik çözümler, araçlar geliştirme ve gömülü elektronik sistemler için hizmetler sağlama tutkusu vardır. Aynı zamanda sosyal sorumluluk, eğitim ve araştırma ve geliştirmeye büyük ölçüde yatırım yapmaktadır.

Vector’de iş bulmak isteyen başvuru sahipleri, güçlü bir temel işi ve Avrupa, Asya ve Amerika’da küresel kaynakları olan bir şirkete katılmayı bekleyebilir. Mühendisler ve iletişim hatlarının her zaman açık tutulduğu açık kapı ortamı savunucuları tarafından yönetilen ilgi çekici bir şirkettir.

8. Avira

Avira, yaklaşık 30 yıldır dünyanın en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı tedarikçilerinden biri olmuştur. Antivirüs yazılımı 500 milyondan fazla kez yüklendi ve ürün tekliflerini Avira Prime’ın yanı sıra akıllı telefon cihazları için bir Mobil Güvenlik uygulamasını da içerecek şekilde genişletti.

Şirketin 500’den fazla çalışanı var ve büyümeye devam ediyor. 2019 itibariyle, yazılım mühendisleri için mevcut işler şunları içerir: yazılım geliştirici C / C ++ / kernel, C ++ yazılım geliştirici Windows koruma platformu ve veri analisti ağ korumasında bir rol. Şirket, eski çalışanların yüksek puanları için verilen ‘En İyi Şirket’ dahil olmak üzere Kununu ödüllerini aldı.

9. Nero AG

Nero, merkezi Almanya’nın Karlsruhe şehrinde bulunan ve dünya çapında çok sayıda bölge ofisi bulunan bir şirkettir. Şirket, 1995 yılında Ahead Software GmbH olarak kuruldu ve 2005 yılında adını Nero AG olarak değiştirdi. Multimedya için dünyanın önde gelen yazılım mühendisliği şirketlerinden biridir ve insanların müziklerinden, videolarından ve videolarından daha iyi keyif almalarını sağlayan yazılım uygulamaları yaratır. Popüler NeroHome multimedya yazılım paketi, medya dosyalarını yönetmek, videoları düzenlemek, videoları dönüştürmek ve dosyaları yedeklemek için güçlü uygulamalarla doludur ve yazılım mühendislerinin şirketteki bir rolde becerilerini geliştirmeleri için çok sayıda fırsat vardır.

10. BrainMobi

BrainMobi, dünya çapında ofisleri ve Almanya’nın Bonn kentinde bir bölge ofisi bulunan lider bir mobil uygulama geliştirme şirketidir. Şirketin 100’den fazla çalışanı olan bir ekibi var ve büyümeye devam ediyor. Şirketin ana faaliyetleri mobil uygulama geliştirme, web uygulaması geliştirme, oyun geliştirme, yeni teknolojiler, ön uç komut dosyası oluşturma ve bulut bilişimdir. Yazılım mühendisleri, böyle bir hizmet yelpazesi ile farklı deneyim seviyelerinde fırsatlar bekleyebilir. Böyle bir rol, masaüstü ve mobil cihazlarda web uygulamaları için kullanıcı arayüzleri geliştiren bir konum için güçlü HTML5, CSS3, BootStrap, JavaScript, JQuery, AJAX, JSON ve XML bilgisinin gerekli olduğu HTML 5 Geliştiricilerinin rolüdür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir